31 Ocak 2018

SENDİKAMIZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

 

 

Son yıllarda imzaladığı toplu iş sözleşmeleriyle ve hayata geçirdiği projelerle metal işçilerinin dikkatini çeken ve büyük beğenisini toplayan Sendikamız Çelik-İş, son 1 yılda rekor bir büyüme gerçekleştirdi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2018 yılı Ocak ayı istatistiklerini yayınladı.

Buna göre sendikamız Türkiye’de yüzde 5,5 olan sendikalaşma oranının üzerinde büyüyerek, son 6 aylık dönemde yüzde 6,5’lik bir artışla üye sayısını 44 bin 149’a ulaştırdı. Temmuz 2017’de açıklanan istatistiklere kıyasla sendikamızın üye sayısı son 6 aylık dönemde 2 bin 658 artırmış oldu. 

Ayrıca 2017 Ocak ayında 36 bin 848 olan sendikamızın üye sayısının Ocak 2018’de 44 bin 149 olarak açıklanmasıyla, son 1 yılda sendikamıza katılan metal işçisinin sayısı 7 bin 301 olarak gerçekleşti. Böylelikle aynı dönemde sendikamızın büyüme oranı yüzde 19,8’i buldu.

Sendikamızın büyümesine ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Son 1 yılda 7 binden fazla emekçi kardeşim Çelik-İş’i tercih ederek, bizlere karşı duymuş oldukları güveni ve samimiyeti göstermişlerdir. Bu güveni boşa çıkarmamak bizim boynumuzun borcudur. Tüm üyelerimizin huzur ve refah içinde yaşaması için mücadelemizi yılmadan usanmadan sürdüreceğiz” dedi. 


“Bu artış, Çelik-İş olarak, doğru yolda olduğumuzu bizlere bir kez daha göstermiştir’ diyen Değirmenci, “Kazanımlarla dolu, ardı ardına imzaladığımız toplu iş sözleşmelerin, hayata geçirdiğimiz projelerin, sürekli sahada üyelerimizle bir arada olmamızın, üyelerimizin yanı sıra ülkemizin menfaatlerini de önceliyor olmamızın, bu büyümeyi kendiliğinden getirdiğine inanıyorum. Çelik-İş, artık 50 binleri konuşmaya başlamıştır. Metal sektöründe çalışan onlarca sendikasız emekçi kardeşimizin Sendikamızın çatısı altında ekmek kavgasını vermesi için mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz” diye konuştu.