9 Mayıs 2023

SAKARYA AKPA’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZİ ALTUN VE ÇOLAK İMZALAYARAK ÜYELERİMİZE AÇIKLADI

Sakarya Hendek’te faaliyet gösteren örgütlü işyerimiz AKPA Alüminyum’da devam eden toplu iş sözleşmesi, masa başında ve ciddi kazanımlarla imzalandı.

AKPA’da gerçekleştirilen toplu iş sözleşme görüşmeleri son oturumunda AKPA Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi işveren Fatih Çalışkan ile bir araya gelen Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, AKPA’da alınteri akıtan üyelerimiz adına maddi ve sosyal kazanımlarla dolu toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Toplantıda Sakarya Şube Başkanımız Cüneyt Yüksel ve işyeri temsilcilerimiz de hazır bulundu.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından işyeri yemekhanesinde üyelerimizle bir araya gelen Altun ve Çolak, sözleşmenin detaylarını üyelerimizle paylaştı.

Sözleşmeye göre AKPA Alüminyum üyelerimizin ücretlerine geçtiğimiz Haziran ayında yapılan yüzde 30’luk iyileştirmenin üzerine ortalama yüzde 70 oranında zam yapılmasını sağladık. Sosyal yardımlarda da yüzde 150’nin üzerinde bir artış yapıldı.

Yemekhanede üyelerimize seslenen Altun ve Çolak, yeni dönem sözleşmesinin üyelerimize, işyerimize ve sendikamıza hayırlı olmasını diledi.