17 Mart 2020

ÖZÇELİK-İŞ EĞİTİM AKADEMİMİZİN 1.DÖNEMİ TAMAMLANDI

Ocak ayının başında startını verdiğimiz ve tüm teşkilatımızı kapsayan “Özçelik-İş Sendika Akademisi 1.Dönem Eğitim Programı” 16 Mart 2020 tarihinde yapılan son eğitimle tamamlandı. 

Gerçekleştirilen eğitim programına şube ve bölge başkanlarımız, bölge temsilcilerimiz, şube yöneticilerimiz ve genel merkez denetleme ve disiplin kurulu üyelerimiz katıldı.

Programda bir açılış konuşması yapan Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Göreve geldiğimizden beri iki hedefimizin ısrarla üzerinde duruyoruz. Bunlarda ilki örgütlülüğümüzü büyütmek ve güçlendirmek diğeri ise eğitimlerle bilgimizi ve becerilerimizi artırmak. Rabbime şükürler olsun ki her ikisinde de önemli mesafeler aldık” diye konuştu. 

“Sendikamızın büyük hedeflere yürümesinde eğitime çok büyük önem ve değer veriyoruz” diyen Değirmenci, “Teşkilatımızın sahada en çok ihtiyaç duyduğu konuları belirleyerek ve zengin bir içerik hazırlayarak bu yola koyulduk. Farklı alanlardan kıymetli hocalarımızı teşkilatımızla buluşturduk. Bu nedenle eğitimimiz adını “Özçelik-İş Sendikacılık Akademisi” olarak belirledik. Bunun anlamı şudur; bu eğitimler sürekliliği olan ve tüm Özçelik-iş ailesini hedefleyen eğitimlerdir. Burası bir sendikacılık okuludur” ifadelerini kullandı. 

Sendikal örgütlenmeye ilişkin olarak da sevindirici haberler aldıklarını kaydeden Değirmenci, “Ocak ayı sendikal istatistiklerinde işkolumuzdaki diğer iki sendikada yaşanan düşüşe rağmen Özçelik-İş ailemizi büyütme başarısına hep birlikte imza attık. Son dönemde hepinizin malum olduğu üzere yeni işyerlerimiz aramıza katılmaya devam ediyor. Özçelik-iş Sendikacılığını yeni işçi kardeşlerimizle buluşturmanın heyecanını yürekten hissediyoruz. Bu heyecan dalgasının tüm teşkilatımızda daha büyük bir enerjiye kaynaklık edeceğine yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu. 

Açılış programında bir konuşma yapan Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Ferhan Öner ise, “Şu ana kadar şubelerimizin yönetimlerini, denetleme disiplin kurullarını, temsilcilerini eğitime tabi tuttuk ve sizlerin de bildiği gibi son derece güzel geri dönüşler aldık. Bugün itibariyle teşkilat eğitimlerimiz son bulacaktır. 1 Eylül 2020 itibarıyla üyelerimize eğitim vermeye başlayacağız” dedi. 

SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Birinci dönemin tamamlanmasıyla birlikte şube ve bölge başkanlarımız, bölge temsilcilerimiz, şube yöneticilerimiz ve genel merkez denetleme ve disiplin kurulu üyelerimiz için sertifika dağıtım töreni düzenlendi. 

Törende katılımcılar sertifikalarını, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel ve Ferhan Öner ile Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu’nun elinden aldı.