30 Mart 2016

Örgütlü Olduğumuz Başkurt Fabrikası’nda Greve Çıktık

Sendikamıza bağlı Başkurt Fabrikası’nda çalışan işçilerimiz, 4 aydır süren sözleşme sürecinin ardından herhangi bir olumlu sonuç alamayınca 29 Mart Salı günü sabahın erken saatlerinde greve başladık.

Çelik-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreterimiz Sayın Ferhan Öner “4 aydır burada yaklaşık sözleşme sürecindeyiz. Fakat olumlu sonuçlanmadı. Dün gece 12’ye kadar bir görüşme içerisindeydik. Fakat işçilerin temsilciler ve şubelerin hazırlamış olduğu rakamlar doğrultusunda hedeflerimize ulaşamadık. İşveren belirli bir noktaya kadar esnedi. Biz de esneme payımızın maksimumuna kadar esnediğimiz bir taslak hazırlamıştık. Fakat o noktada buluşamadığımız için grev kararı aldık. Bu grev kararını işçi ile beraber aldık. Biz Çelik-İş Sendikası olarak emeğin emekçinin yanında olan bir sendikayız. Bu idolümüzden hiçbir zaman vazgeçmiş değiliz. İşçiler ile beraber kararımızı almış durumdayız. Grevimiz hayırlı uğur olsun” açıklamasında bulundu.

Çelik-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanımız Sayın Rıfat Kurt anlaşmaya hazır olduklarını belirterek “Savaşmak değil hak aramak için buradayız. 1 saat sonra davet etsinler 1 saat sonra çalışan ve işçi emekçi arkadaşlarımızın taleplerine tamam dedikleri an sözleşmeyi imzalar elimizi uzatır işimize kaldığımız yerden devam ederiz” dedi.