6 Eylül 2023

MISIRLI SENDİKACILARDAN YÖNETİM KURULUMUZA ZİYARET

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, 4 Eylül 2023 tarihinde sendikamızın genel merkezini ziyaret eden Mısır Demir Yolları Çalışanları Sendikası (ETUF) Genel Başkanı Abdel Fatah Fekry Ahmed Abdel Kader ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Görüşmede Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak yer alırken, Mısır heyetinden; Mohamed Gomaa Ali Awad, Magdy Wahib Khalifa Basaley, Mohsen Ezzat Taha Abou El Khir, Ibrahim El Sayed Ibrahim El Shimi, Mohamed Hassan Mohamed Khalifa hazır bulundu.

Ziyarette dost ülke Mısır’daki sendikacılarla uluslararası sendikal işbirliği ile bölgesel ve küresel konular başta olmak üzere birçok başlıkta değerlendirmelerde bulunuldu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Değirmenci, uluslar arası sendikal işbirliğinin önemine dikkat çekerek, iki ülke işçilerinin sorunlarının çözümü ve hayat standartlarının artırılması konusunda bilgi ve deneyim paylaşımının önemli olduğunu ifade etti.

Mısır Demir Yolları Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdel Fatah Fekry Ahmed Abdel Kader, Türkiye’deki sendikacılarla bir araya geliyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Hediye takdiminin ardından görüşme sona erdi.