10 Mayıs 2014

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, İsdemir A.Ş’yi ve Çelik-İş Sendikası Baş temsilciliğini ziyaret etti

Bakan İsmet Yılmaz “Çelik-İş olarak, birlik ve beraberliğinizi bozmayın…

Milli Savunma Bakanı Sayın, İsmet Yılmaz İsdemir A.Ş.’de brifing aldıktan sonra, fabrika yemekhanesinde işçi arkadaşlarımızla yemekte buluştu, fabrika sahasını gezdikten sonra sendikamızın Baş temsilciliğine ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Yılmaz, Çelik-İş Sendikası’na üye işçilere hitaben yaptığı konuşmada “Birlik ve beraberliğinizi bozmayın. Doğru yoldasınız. Birliğinize ve kurumunuza sahip çıkın” dedi. Ziyaret de konuşan Genel Başkanımız Cengiz Gül ise “Sayın Bakanımıza hoş geldiniz diyor ve Çelik-İş Sendikası Baş temsilciliğine yaptığı ziyaret için teşekkür ediyoruz. Çelik-İş Sendikası İsdemir’de 40 yıldır yetkili sendikadır. Bundan sonra da yetkili sendika olmaya devam edecektir” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı sayın, İsmet Yılmaz’ın ziyaretine Ak Parti Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, OYAK Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkanımız Cengiz Gül, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, İsdemir Genel Müdürü Recep Özhan , Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Payas Kaymakamı, İrfan Demiröz, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, ,  Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Demir, Şube Sekreteri Mehmet Güngör, Şube Mali Sekteri  Murat Kayış, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Ender Keser, Şube Eğitim Sekteri  Rifat Alpboğan ve diğer konuklar katıldılar.

Bakan Yılmaz, Baş temsilciğimizi ziyaretinin ardından, Baş temsilcilik önünde işçilerle bir hatıra fotoğrafı çektirdi