3 Mart 2015

Maysan ve Temsa’da Erzak Yardımı Çekleri Dağıtıldı

Sendikamız ile MESS (Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası) arasında imzalanan ve yaklaşık 2.500 üyemizi ilgilendiren, 2014-2017 yıllarını kapsayan grup toplu iş sözleşmesine istinaden; çalışma barışının korunması adına, sosyal amaç gözeten 300 TL tutarındaki erzak yardım çekleri, Bursa Şubemize bağlı MAYSAN MANDO A.Ş. ve Adana Şubemize bağlı TEMSA GLOBAL A.Ş. işyerlerinde üyelerimize MESS ve Çelik-İş Sendikası yetkililerinin katıldığı törenle dağıtılmıştır.

Yardım çeklerine büyük ilgi gösteren üye işyeri çalışanları, bu tür faaliyetlerden büyük memnuniyet duyduklarını belirtirken, Toplu İş Sözleşmesinde emeği geçen tüm Çelik-İş Sendikası yöneticilerine ve çalışanlarına da teşekkür ettiklerini ifade etmişlerdir.

Ayrıca söz konusu çalışmalar kapsamında, MİDS’nin de (Metal İş Değerlendirme Sistemi) revize edilmesine karar verilmiş, çalışma hayatının ve metal sektörünün günümüzdeki ihtiyaçlarına cevap verir hale getirilmesine karar verilmiştir. Bu konuda gereken toplantı yakın tarihte MESS ve Çelik-İş Sendikası arasında yapılacaktır.

Öte yandan bu faaliyetler dâhilinde yaşanan bir diğer mutluluk verici gelişme ise eğitim alanında yaşanacaktır. MESS’e üye olan iş yerlerinde çalışan üyelerimizin özelikle “metal sektöründe teknik ve endüstri meslek liselerinde” eğitim gören çocuklarına burs verilmesi hususunda, MESS Eğitim Vakfı ile sendikamız arasında ortak çalışma başlatılmıştır.