15 Kasım 2016

MARMARA’DA ÇELİK-İŞ RÜZGÂRI ESTİ

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ile birlikte Marmara Bölgesinde örgütlü olduğumuz işyerlerine gerçekleştirdiği ziyaretlerle, Marmara’da adeta Çelik-İş rüzgârı estirdi.
Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Akyel, geçtiğimiz hafta üç gün boyunca Marmara Bölgesindeki 3 şubemizi ve örgütlü olduğumuz 6 işyerimizi ziyaret etti.
Bu kapsamda ziyaret programının ilk gününde Değirmenci ve Akyel,  İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak ve şube yönetimimizle birlikte, Tekirdağ Çorlu’da örgütlü olduğumuz Termo Teknik’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Termo Teknik Genel Müdürü Levent Polat ve İnsan Kaynakları Müdürü Yüksel Ak Börü ile bir araya gelinirken, yapılan görüşmede Tekno Termik’teki gelişmelerden, sendikal yaşama kadar birçok konu ele alındı. Daha sonra Değirmenci ile Akyel, şube yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimizle birlikte fabrikayı gezerek, üyelerimizi tezgah başında ziyaret edip, görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretin ardından Değirmenci ve Akyel, İstanbul 1 Nolu Şube Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı. Toplantıda bir konuşma yaparak, birlik ve beraberlik mesajları veren Genel Başkanımız Değirmenci, ‘Temsilcilerimiz sendikal yaşamın mutfağında yer alan, azim ve gayretleriyle bu kutlu davada en çok takdiri hak eden kişilerin başında geliyor. Temsilcilerimizin, bu bilinç ve sorumlulukla, üyelerimizin mutluluğu ve sendikamızın daha ileriye taşınması için büyük çaba sarf edeceğinizden hiç şüphemiz yok’ dedi. Değirmenci ve Akyel, toplantının sonunda şube yönetimi ve temsilcilerimizle akşam yemeğinde buluştu.

ÜYELERİMİZ GENEL BAŞKAN İLE GÖRÜŞMEKTEN MEMNUN KALDI

Programın ikinci günde üyelerimizle buluşmayı sürdüren Başkanımız Değirmenci ile Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Akyel, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Şam ve şube yönetimiyle birlikte, TAYSAD Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren, örgütlü işyerimiz Kanca A.Ş’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. 
Ziyarette Kanca A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca ile bir araya gelinirken, görüşmede metal sektöründeki gelişmelerden ülke gündemine, sendikal yaşamdan üyelerimizin taleplerine ve beklentilerine kadar birçok konu masaya yatırıldı.  
Sendika yönetimiyle bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Kanca, Kanca A.Ş’nin hazırladığı ‘Sıcak Dövmeye Genel Bakış’ isimli bir kitabı Genel Başkanımız Değirmenci’ye hediye etti. Görüşmenin ardından Değirmenci ve Akyel, fabrikayı gezerek üyelerimizle buluştu.
Üyelerimiz ise çalışma ortamında, Değirmenci ve Akyel’in, kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti. 

ÜYELERİMİZ DEĞİRMENCİ’Yİ GÜLLERLE KARŞILADI

Program, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’i makamında ziyaret ederek devam etti. Sendikamız yönetiminin ziyaretini çok anlamlı bulduğunu ve bu tür buluşmaların daha sık yapılmasının hem Gedik Kaynak hem de çalışanlar için çok faydalı olacağını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Gedik, ‘Bu işyerinin gerçek sahipleri çalışanlarımızdır. Onların temsilcileri olan sizlerle normal zamanlarda bir araya gelmek, bizler için hem umut verici hem de sevindirici’ dedi.
İşyeri ziyaretlerinin artarak devam edeceğini ifade eden Başkanımız Değirmenci ise ‘Bundan böyle sahada işçiye dokunan bir anlayış ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yıkan değil yapıcı, ayrıştırıcı değil birleştirici bir tavır ve tarzla, karşılıklı güven içinde, hem işletmelerimizi ayakta tutup hem de üyelerimizi mutlu edecek kazanımlar elde edeceğiz. Bunun için yollara düştük’ diye konuştu.
Daha sonra Değirmenci ile Akyel, şube yönetimimizle birlikte fabrikayı dolaştı.
Üyelerimiz, ziyaretten duydukları memnuniyetin bir göstergesi olarak, Değirmenci ve Akyel’e kırmızı güller takdim etti.

DEĞİRMENCİ, “SENDİKACILIĞA YENİ BİR SOLUK GETİRECEĞİZ”

İkinci günün sonunda Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Akyel, İstanbul 2 Nolu Şube Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı. 
Toplantıda, Genel Başkanımız Değirmenci, sendikal yaşama ilişkin bir konuşma yaparak, şube yönetimimiz ve temsilcilerimizle görüş alışverişinde bulundu.
Genel Başkanımız Değirmenci, işyeri temsilcilerimize hitaben ‘Sürekli sahada işçilerimizle birlikte olup onların sorunlarına çözüm önerileri getireceğiz. Bu bizim asli görevimiz. Bu manada sizlere büyük iş düşüyor. Ayrıca yeni dönemde uygulamaya koyacağımız projelerle, vereceğimiz eğitimlerle, hayata geçireceğimiz faaliyetlerle, slogancı bir sendikacılıktan uzak durarak, sendikacılığa yeni bir soluk getireceğiz’ diye konuştu.
Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ise şubelerimizin örgütlenme çalışmalarına daha fazla ağırlık vereceğini dikkat çekerek, Başkanımız Değirmenci’nin belirlediği üye sayısına ulaşmak için yoğun çaba sarf edeceklerini söyledi. Daha sonra Değirmeci ve Akyel, temsilcilerimizle akşam yemeğinde bir araya geldi.

EKU FREN’DE COŞKULU KARŞILAMA

Programın son gününde Eku Fren ve Döküm Sanayi A.Ş.’nin Kocaeli’deki üretim üssünde üyelerimizle bir araya gelen Değirmenci ve Akyel, burada da işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimiz tarafından büyük coşkuyla karşılandı.
Değirmenci ve Akyel, ilk olarak Eku Fren ve Döküm Sanayi A.Ş.Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Dr. Mehmet Dudaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede metal sektöründeki gelişmeler ve sendikal yaşama ilişkin konular ele alındı.  
Görüşme sonrası Değirmenci ve Akyel, fabrikada üyelerimizle bir araya geldi.
Değirmenci ve Akyel, daha sonra fabrika yemekhanesinde işçilerle birlikte öğle yemeği yiyerek, sohbet etti.   
Daha sonra Değirmenci ve Akyel, Gebze Şubesi Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı. Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç ile şube yönetimi ve işyeri temsilcilerimizin hazır bulunduğu toplantıda, Genel Başkanımız Değirmenci, bir konuşma yaparak, işyeri temsilcilerinin büyük bir sorumluluk taşıdığını, temsilcilerin, sendikamızın büyümesinde dolayısıyla da sendikalaşmanın artması noktasında kritik bir yer tuttuğunu ifade etti. 
Değirmenci ve Akyel, toplantının ardından Marmara Bölgesi işyeri ziyaretlerine, MA-PA Makine Parçaları Endüstrisi A.Ş. ile devam etti.  Değirmenci ve Akyel, TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetini sürdüren MA-PA Makine Parçaları Endüstrisi A.Ş.’nin Genel Müdürü Yeşim Keser Cohen ve İnsan Kaynakları Yöneticisi Hüseyin Muratoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ardından Değirmenci ve Akyel, fabrikayı dolaşıp, tek tek üyelerin ellerini sıkarak, kısa süreli sohbetler gerçekleştirdi.

SON DURAK; AZMÜSEBAT OLDU

Değirmenci ve Akyel’in Marmara Bölgesinde başlattığı işyeri ve şube ziyaretlerinin son durağı Azmüsebat Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu. Tokai marka çakmakların ve Derby tıraş malzemelerinin üretildiği fabrikayı dolaşan Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Akyel, üyelerimizle bir araya geldi. 

“ÜYELERİMİZ GENEL MERKEZİN YAKINLIĞINI HİSSEDECEK”

Marmara Bölgesine yapılan bu ziyaretlerin bir değerlendirmesinde bulunan Genel Başkanımız Değirmenci, “Gitmediğimiz işyeri, dokunmadığımız işçi kalmayacak. İşin mutfağından yetişmiş kişiler olarak, üyelerimizi sık sık ziyaret etmeye azami gayret göstereceğiz” dedi.
Fabrika ziyaretleri sayesinde sahadan kopmayacaklarını ve bu durumun kendileri için büyük avantajları olduğunu belirten Değirmenci, “Üyelerimizi ziyaret etmekle sadece onların gönüllerini almış olmuyoruz. Aynı zamanda bizlerin varlık sebebi olan üyelerimizin, bizden beklentilerini, taleplerini dinliyor ve görüyoruz. Buradan edindiğimiz bilgiler ve izlenim, sendikamızın yol haritasının belirlenmesinde önemli rol oynayacak. Sendikamızın sadece Ankara’dan yönetilemeyeceğinin farkında olan bizler, her zaman üyelerimize genel merkezimizin, sıcaklığını ve yakınlığını göstermekten geri durmayacağız. Bu ziyaretlerimiz artarak devam edecek” diye konuştu.