9 Mart 2017

KUMTEL’DE GENEL MERKEZİMİZE COŞKULU KARŞILAMA

“Gidilmedik işyeri dokunulmadık işçi kalmayacak” parolasıyla örgütlü olduğumuz işyerlerini ziyaret eden Genel Merkez Yönetimimizin bu seferki adresi Kayseri oldu.

Kayseri programı, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Kumtel işyeri ile başladı. Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner ve Kayseri şube başkanımız Celalettin Korkmazyürek ve şube yönetimi Kumtel’deki üyelerimiz tarafından coşkuyla karşılandı.

Fabrika girişinde üyelerimize seslenen Genel Başkanımız Değirmenci, “Dört buçuk yıl önce bu kardeşinizi sizleri temsilen Ankara’ya genel sekreter olarak gönderdiniz, bugün sizleri genel başkan olarak ziyaret etmekten büyük heyecan ve onur duyuyorum. Aynı zamanda bir hemşehriniz olarak yedi gün yirmi dört saat hizmetinizde olduğumu bilmenizi isterim” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Merkez Yönetimimiz fabrika işvereni Ahmet Köseoğlu ve fabrika müdürü Fatma Bayraktar ile bir araya geldi. Ülke gündeminden sendikal hayata, Kumtel’deki gelişmelerden, üyelerimizin talep ve beklentilerine kadar birçok konunun ele alındığı görüşmede Köseoğlu, işçilerin eğitiminin büyük önem taşıdığını bu konuda sendikamız ile işbirliği içinde olmak istediklerini belirtti.

Ziyaret sonrasında Değirmenci ve Genel Merkez Yönetimimiz, şube yöneticilerimiz ve sendika temsilcilerimiz eşliğinde fabrikayı gezerek üyelerimizle görüş alışverişinde bulundu.