22 Aralık 2020

KONFEDERASYONUMUZDAN BAKAN ELVAN’A REFORM ZİYARETİ


Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan başkanlığındaki heyet ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Hak-İş Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Mehmet Şahin ile Hak-İş Genel Sekreter Yardımcıları Eda Güner ve Erdoğan Serdengeçti yer aldı.

Ziyaret programında Mahmut Arslan, Cumhurbaşkanımızın ekonomi ve hukuk alanında başlattığı reform çalışmalarına ilişkin Konfederasyonumuz tarafından hazırlanan sendikal mevzuat, COVID-19 süreci ve çalışma hayatına ilişkin taleplerin yer aldığı HAK-İŞ Konfederasyonu Raporunu Bakan Elvan’a takdim etti.

Arslan, toplantıda Bakan Elvan’a raporun içeriğiyle ilgili ayrıntılı bir bilgilendirme yaptı.

Görüşmede, Hükümetin hukuk ve ekonomi alanında yeni bir atılım yapmasını çok önemli bulduklarını belirten Arslan “Hükümetimizin salgın dönemi boyunca aldığı tedbirleri, politikaları ve reformları önemsiyoruz” diye konuştu.


Toplantıda, toplumun tüm kesimleriyle yakın diyalog ve işbirliği halinde yeni reformların hayata geçirilmesinin önemine dikkat çeken Arslan, ziyaretin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a, Hak-İş tarafından Hatay Ormanları Ağaçlandırma Arazisine, adına yapılan fidan bağışı sertifikasını takdim etti.