13 Şubat 2014

KAYDÖKSAN’da Mutlu Son

Sendikamız ile KAYDÖKSAN Kayseri Döküm San. ve Tic. A.Ş arasındaki 120 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) mutlu sonla tamamlandı.

Tarafların 17 Ocak 2014 günü yaptığı mutabakata göre 2 yıllık dönemin ilk yılında işçilerin maaşlarında ortalama birinci yıl yüzde 16.2, ikinci yıl yüzde 10, sosyal haklarında birinci yıl yüzde 15, ikinci yılda da yüzde 10 oranında artış sağlandı. Ayrıca üyelere yılda 1 ton ithal linyit kömürü ve 80 günlük ikramiye ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

İki aydan beri devam eden toplu sözleşme görüşmelerinin her iki tarafıda memnun edecek bir sonuçla bitmesinin son derece sevindirici olduğunu ifade eden, Sendikamız Kayseri Şube Başkanı Celalettin Korkmazyürek, yapılan sözleşmenin günümüz şartlarına göre en iyilerden birisi olduğunu hatırlatarak, “İşveren ile yapılan görüşmeler oldukça zorlu geçti ama işçilerimizin de memnun olduğu bir sözleşme yaptık. Bu konuda bizlere destek veren ve anlayış gösteren işverene teşekkür ederiz. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonra da işçiler olarak aldığımız ücretin hakkını çalışarak vereceğiz. KAYDÖKSAN, iş yerini şimdikinden çok daha ilerilere taşımak için işçiler olarak bizlerde elimizden geleni yine yapmaya devam edeceğiz. Yapılan sözleşmenin işçilerimize de hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.