3 Aralık 2014

Kardeş Elektrik A.Ş Çalışanları, Temsilcilerini Seçti

Çelik-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şubesine bağlı Kardeş Elektrik A.Ş işyerindeki temsilcilik seçiminde konuşan Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, “Hizmet kolumuzda en büyük sendika olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Çelik-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şubesine bağlı Kardeş Elektrik A.Ş işyerinde temsilcilik seçimi yapıldı.

Çelik-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Çolak, şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda işyeri çalışanının katıldığı temsilcilik seçimi demokrasi şöleni havasında gerçekleşti.

Genel Teşkilat Sekreteri Recep Akyel tüm temsilci adaylarına ve üyelere hitaben yaptığı konuşmada “Kaybedenin olmadığı bir seçim yapıyoruz. Kazanan Çelik-İş Sendikası ve Kardeş Elektrik’de çalışan tüm üyelerimizdir. Yaptığımız çalışmalarla ülke genelinde örgütlenmeye ve teşkilatlanmaya devam ediyoruz. Sendikamız Çelik-İş, her zaman işçinin ve emekçinin yanındadır. Bunu gören demir çelik çalışanları sendikamızı tercih etmeye devam ediyor. Hizmet kolumuzda en büyük sendika olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. Recep Akyel, bu güne kadar temsilcilik görevini yürütenlere de yaptıkları çalışmalarından ve gösterdikleri fedakarlıktan dolayı teşekkür etti. 

Yapılan temsilcilik seçimi sonunda Kardeş Elektrik A.Ş işyerinin yeni temsilcileri Murat Yılmaz ve Hidayet Yılmaz oldu.

Seçimin ardından genel teşkilatlandırma sekreteri akyel, beraberindeki Şube Başkanı Ahmet Çolak, şube yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilerle birlikte işyerini gezerek çalışanların sorunları hakkında bilgi aldı. Sorunları not alan Akyel, sorunların çözümü için endüstriyel ilişkiler kapsamında sendika olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.