3 Nisan 2017

KARDEMİR’İN 80. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

3 Nisan 1937 yılında üretim yolculuğuna başlayan, bu yıl 80.yıldönümü olan Kardemir A.Ş.’nin temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunu kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Karabük için önemli bir tarih olan 1937 yılında, modern Türkiye’nin endüstriyel atılımlarına öncülük eden Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın temeli atılmıştır.

Türkiye Sanayisinin kalbi olan KARDEMİR A.Ş., bugün ülkemizin gelişmişlik simgesi olan dev sanayi tesisleri, barajlar, santraller, kara ve demiryolları, liman ve tersaneler, spor komplekslerinin kurulumundaki katkıları ile  herkesçe bilinmekte bu nedenledir ki, Türk endüstriyel hayatına kazandırdığı tesisler nedeniyle, Kardemir’e   “ Fabrikalar Yapan Fabrika” ünvanı verilmektedir. Karabük Üniversitesi’ne 500 Kişilik kapalı Spor Salonu ve Mühendislik Fakültesi kazandıran KARDEMİR, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projelerini de aralıksız sürdürmektedir.
 

Sendikamızın örgütlü olduğu ve bağlı kuruluşlarıyla birlikte yaklaşık 5.000 kişiye direk istihdam sağlayan KARDEMİR A.Ş., sahip olduğu köklü sanayi kültürü, yetkin insan kaynağı ve kurumsal yönetim tecrübesi ile her geçen gün büyüyerek “En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” arasında yer almaktadır.

Çelik-İş Sendikası olarak KARDEMİR’in temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 80. Yıldönümünü kutluyor, özelleştirme sürecinde kapanmasını önleyerek Karabük’e ve ülkemize KARDEMİR’i kazandıran dönemin Hak-İş Konfederasyonu eski Genel Başkanı rahmetli Necati Çelik’e, sendikamızın eski Genel Başkanı rahmetli Metin Türker’e ve Onursal Genel Başkanımız Hikmet Ferudun Tankut’a verdikleri mücadeleden ötürü teşekkürü bir borç biliyor, bu zorlu yolda emekleri geçen başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü, Fevzi Çakmak ile dönemin diğer devlet adamlarını ve fabrikanın çalışanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz…