24 Aralık 2019

KARDEMİR’DEKİ ÜYELERİMİZE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ

Sendikamız Özçelik-İş ile Hak-İş MEYEB (Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi) arasında imzalanan protokol kapsamında sınavlarda başarılı olan Kardemir’deki üyelerimize mesleki yeterlilik belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Faruk Öz, Kardemir Genel Müdürü Hüseyin Soykan, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel, Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören ve şube yöneticilerimiz ile Kardemir’deki üyelerimiz katıldı.


Törende bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, mesleki yeterlilik belgesini ‘altın bilezik’ olarak niteleyerek, “Sadece alınterinin yetmediği artık akıl terinin de büyük önem kazandığı günümüz çalışma hayatında, bu sertifikaların önemi daha da net ortaya çıkmaktadır. Üyelerimizin almış olduğu bu belgeler, onların ne kadar nitelikli ve kalifiye personeller olduğunu göstermektedir. Yapmış olduğumuz işbirliği neticesinde üyelerimizin bu belgeleri almalarına aracılık etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. 

“Sertifikalarını alan üyelerimiz sadece ülkemizde değil, uluslararası iş sahasında da kendilerine iş bulabilecek bir imkâna kavuşacaklardır” diyen Değirmenci, “Sadece üyelerinin aldıkları maaşları yükseltmeye odaklanan bir sendikal anlayışı kabul etmediğimizin bir göstergesi olan bu proje, bizler için değerli ve anlamlıdır. Çalışma hayatına yeni bir soluk ve disiplin getirecek olan bu mesleki yeterlilik belgelerine üyelerimizin kavuşmasına aracılık eden, vesile olan, emeği geçen, katkı veren tüm taraflara teşekkürler ediyorum” diye konuştu. 


“TEK KAYGIMIZ NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜNÜ ARTIRMAK”

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da Karabük ile KARDEMİR’in kaderinin hep örtüştüğünü belirterek, Sendikacılık, toplu sözleşme, ücret, yeni haklar, geliştirilmiş yeni sosyal hakların ötesinde ülkenin nitelikli iş gücünü, gelecekteki kaliteyi, verimliliği düşünerek ellerini taşın altına koyduklarını vurguladı. Arslan, “MEYEB’in, Hak-İş’e bir maddi katkısı falan yok. Zaman zaman Hak-iş’in ciddi katkılarıyla Hak-İş MEYEB bugünlere gelmiştir. Burada tek kaygımız yetişmiş, kaliteli, nitelikli insan gücümüzü artırmak. Sendikacılığımızın birinci hedefi elbette ki sendikacılık görevlerimizi yapmaktır. Bunu en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarımızın tecrübelerini belgeyle güçlendirerek bütün dünyada karşılığı, geçerliliği olan belgeye kavuşmalarını sağlamak sendikacılığımız kadar önemlidir. Mesleki yeterlilik programında Özçelik-İş Sendikamızın öncülük etmesini sağlayan Genel Başkan Yunus Değirmenci’ye ve genel yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Programın sonunda Arslan, Adem Ceylan, Ömer Faruk Öz, Hüseyin Soykan ve Yunus Değirmenci’ye hediye ve plaket takdim ederken, daha sonra eğitime katılan işçilere de belgeleri verildi.

Sertifika töreninin ardından Değirmenci ve Arslan’ın da katılımıyla Kardemir Demiryolu Tekeri Üretim Tesisi gezilerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı.