27 Ocak 2021

KARDEMİR GENEL MÜDÜRÜ UTKANLAR’DAN GENEL YÖNETİM KURULUMUZA ZİYARET

Sendikamızın örgütlü olduğu Karabük Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Necdet Utkanlar ve İnsan Kaynakları Müdürü Uğur Altundağ, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’yi ve Genel Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti. 

Görüşmede Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner ve Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu da yer aldı.

Sendikamızın genel merkezine gerçekleştirilen ziyarette devam eden Kardemir toplu iş sözleşme süreci başta olmak üzere birçok konuda istişarede bulunuldu. 

Ziyarette Kardemir’in ve çalışanlarının sendikamızın için büyük önem taşıdığının altını çizen Değirmenci, “Sendikamızın kurulduğu bölge olması ve ülkemiz ekonomisine sunduğu katkılar dolayısıyla Kardemir’in bizim için ayrı bir önemi bulunmaktadır.  Karabük topraklarında yeşerdik, fedakâr, cefakâr Kardemir işçisinin ellerinde büyüdük ve büyümeye devam ediyoruz. Bu nedenle Karabük’e, Kardemir işçisine olan borcumuzu en güzel toplu iş sözleşmeleriyle ödemek istiyoruz” diye konuştu. 


Genel Müdür Utkanlar ise sendikamız yönetimiyle bir araya gelmiş olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederken Kardemir’de huzur ve iş barışının devamı için çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini kaydetti. 

Genel Müdür Utkanlar’ın Genel Başkanımız Değirmenci’ye Osmanlı dönemini temsilen bir hediye sunmasıyla görüşme son buldu.