23 Şubat 2017

KARDEMİR GENEL MÜDÜRÜ ÜNAL, SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

Örgütlü olduğumuz Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş.’nin Genel Müdürü Ercüment Ünal ve İnsan Kaynakları Müdürü Yusuf Gürsoy, Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun’u ziyaret etti.

Genel Başkanımız Değirmenci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, görüşmede çalışma hayatından sendikal yaşama, Kardemir ile Sendikamız arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesinden(TİS) kadro çalışmalarına kadar birçok konu masaya yatırıldı.

Sendikamızın yarım asır önce Karabük Kardemir’de alınteri teri ile ekmek mücadelesi veren işçiler tarafından kurulduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Değirmenci, bu nedenle Kardemir’in sendikamız için ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Kardemir’in ülkemiz ekonomisine ve istihdamına yaptığı katkılarının altını çizen Genel Başkanımız Değirmenci, “Kardemir’de sizlerin çalışanı, bizlerin ise üyesi olan arkadaşlarımızın sorunsuz ve mutlu bir şekilde, gelecek kaygısı ve geçim derdi yaşamadan çalışması, Kardemir’in de kaliteli ve verimli bir şekilde faaliyetlerini sürdürmesi için Çelik-İş olarak üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bugüne kadar Kardemir’de uzlaşmacı bir yöntem ve diyalog yoluyla her türlü sorununun üstesinden gelindiğine vurgu yapan Genel Müdür Ercüment Ünal ise, Kardemir’de devam eden TİS’in işvereniyle, sendikasıyla ve çalışanlarıyla birlikte sorunsuz bir şekilde nihayete erdirileceği yönündeki inancının tam olduğunu söyledi.