18 Mayıs 2017

KARDEMİR A.Ş’DE TEMEL SENDİKACILIK EĞİTİMİ

Çelik-İş Sendikası olarak Türkiye genelinde başlattığımız Temel Sendikacılık Eğitimlerinin bir başka adresi emeğin başkenti Karabük’te kurulu bulunan Kardemir A.Ş. oldu.

Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim seminerine Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Karabük Şube Yönetimimiz ve Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü öğrencileri katıldı.

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesinde Gazi Üniversitesi öğrencileriyle ve üyelerimizle bir araya gelerek kısa bir konuşma yaptı.


Değirmenci, Çelik-İş Sendikası’nın doğduğu topraklarda üyelerimizle bir araya gelmenin mutluluğu ve heyecanı içinde olduğunu ayrıca bu sendikayı temsil etmekten dolayı onur duyduğunu ifade etti. Değirmenci, teşkilat olarak gece gündüz demeden çalışarak her geçen gün büyüdüklerini ve Çelik-İş Sendikası’nın sahip olduğu bu gücün arkasında emekçi kardeşlerimizin olduğunu belirtti.

Değirmenci, 3binin üzerinde çalışanın olduğu Kardemir A.Ş.’de yaşam standartlarını daha da yükseltecek bir toplu iş sözleşmesi yapmak istediklerinin altını çizdi.

Gazi Üniversitesi’nin kendisi için ayrı bir anlam ve değeri olduğunu, oğlunun da Gazi Üniversitesi’nden mezun olduğunu belirten Değirmenci, sendikalarda nitelikli eleman eksikliğinden bahsederek, Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü öğrencilerine Çelik-İş Sendikası ve Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı diğer tüm sendikaların kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyerek konuşmasına son verdi.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr.Mehmet Merve Özaydın tarafından verilen eğitime üyelerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Doç.Dr.Mehmet Merve Özaydın, eğitimde Temel Sendikacılık, Sendikal Haklar, Türkiye ve Dünyada Sendikacılık, Küreselleşme Sürecinde Sendikacılıkta Yaşanan Dönüşüm, Metal Sektöründe Sendikacılık, Çelik-İş ve Tarihsel Gelişimi ve Sendikacılıkta Yeni Örgütlenme Stratejileri hakkında üyelerimizi bilgilendirdi.

Gerçekleştirilen sunumların ardından Özaydın üyelerimizden gelen soruları yanıtladı. Eğitim, üyelerimize sendikamız tarafından yaptırılan 4857 Sayılı İş Kanunu, 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununu kapsayan kanun kitapçıkları hediye edilmesiyle son buldu.