11 Nisan 2018

KARABÜK’ÜN ‘MUTULLAH AMCASI’NI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

Geçtiğimiz Pazar günü vefat eden Kardemir A.Ş.’nin Eski Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Genel Merkez yöneticilerimizin de katıldığı cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

88 yaşında hayatını kaybeden ve ‘Karabük’ün Mutullah Amcası’ olarak bilinen hayırsever iş adamı Mutullah Yolbulan için ilk tören, Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlendi.

Törene, Yolbulan ailesinin yanı sıra, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Çeber, Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ile Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile Kardemir’deki üyelerimiz katıldı.

Tören, Mutullah Yolbulan’ın geçmiş yıllarda çekilen ve kendi ağzından hayatını anlattığı video gösterimiyle başladı.


Daha sonra törende bir konuşma yapan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Mutullah Yolbulan ve Karabük halkının verdiği mücadelenin tarihe altın harflerle yazılacağını belirtti. Arslan, “Bu bacanın yeniden tütmesinden, bize büyük destek ve katkı veren, bizi cesaretlendiren, o mücadelede birlikte büyümemize destek ve katkı veren rahmetli Mutullah Yolbulan’a minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından tören, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile sona bulurken, Merhum Mutullah Yolbulan, önce Haddehane Meydanı’nda, ardından Ulu Cami’de kılınan cenaze namazının ardından Öğlebeli aile mezarlığında toprağa verildi.