4 Ağustos 2022

KARABÜK’TE GENEL YÖNETİM KURULUMUZA SEVGİ SELİ

Sendikamızın 16-17 Temmuz 2022 tarihinde yapılan 15.Olağan Genel Kurulu sonrasında ilk saha ziyaretini Karabük’e gerçekleştiren Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz adeta sevgi seliyle karşılandı.

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç, Aydın Baysal ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, Karabük Kemal Oyman Mevkiinde muhteşem bir karşılamayla Karabük’e giriş yaptı. Karabük Şube Başkanımız Kenan Yılmaz, Şube yönetimi ve Karabük’teki üyelerimiz tarafından konvoy eşliğinde karşılanan Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz için kurban kesilip, dualar edildi.


İlk durak olarak Karabük Kardemir işyeri baş temsilciliğine geçen Genel Başkanımız Değirmenci ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, burada da davul zurnalarla coşku bir şekilde karşılandı.

Burada üyelerimize yönelik kısa bir konuşma yapan Değirmenci, “Bu genel kurulda şahsım ve yönetimime destek vererek bir kez daha bu mukaddes sorumluluğu emanet eden delege kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu süreçte rekabetin usul ve adabını aşarak, teşkilatçılığımıza zarar veren, rekabet dili yerine nefret ve tehdit dilini kullanan, dışlayan ve ötekileştiren arkadaşların takdirini de sizlere bırakıyorum. Bu arkadaşlarımızın aramızda yeniden görev alabilmelerinin temel şartı; değerlerimizi doğru bir şekilde öğrenmeleri olacaktır. Buna razı olmayan ya da beceremeyen arkadaşlarımızla da veda zamanının geleceği açıktır.” diyen Değirmenci, “Geçtiğimiz dönemde yaptıklarımızın değeri ve önemi bir yana artık bunları hep birlikte aşma zamanıdır. Daha büyük başarılara hep birlikte imza atma ve emekçilerimizin kazanımlarını artırma zamanıdır. Hep birlikte omuz omuza yürüyüşümüzü dosta düşmana gösterme zamanıdır. Buradan bir fitne çıkar mı diye bekleyenleri eyvah dedirtme zamanıdır. Zaman ÖZÇELİK-İŞ zamanıdır; zaman HAK-İŞ zamanıdır” ifadelerini kullandı.


KARDEMİR GENEL MÜDÜRÜ UTKANLAR’A ZİYARET

Daha sonra Kardemir Genel Müdürü Necdet Utkanlar’ı makamında ziyaret eden Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuza, Karabük Şube yöneticilerimiz de eşlik etti.

Ziyarette Kardemir’deki mevcut durum ve üyelerimizin talep ve beklentileri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.


Ardından Karabük Şubemize geçen Değirmenci ve yönetim kurulumuz, Karabük şubemiz ve işyerleri temsilcileriyle bir araya geldi.

Yeni döneme ilişkin burada kısa bir değerlendirme yapan Değirmenci, “Seçim bitti. O döneme dair yaşananlar geride kaldı. Burada Genel Başkan Yardımcım Mustafa Kılıç ve Şube Başkanım Kenan Yılmaz ile uyumlu bir şekilde, Genel merkezin politikalarına uygun hareket eden herkesle yol yürüyeceğiz. Kimseyle hesabımız yok ama uyumsuzluk çıkaranlarla yol yürümeyiz” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ GÜN YOĞUN ZİYARET TRAFİĞİ

Genel Başkanımız Değirmenci başkanlığındaki Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük programı kapsamında ikinci günde de yoğun bir ziyaret trafiğiyle birçok kurum ve kuruluşu ziyaret etti.Karabük Şubemizin de eşlik ettiği program kapsamında ilk olarak Karabük İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar’ı makamında ziyaret eden Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük’ün huzur ve güvenliğine her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade ederek, emniyet güçlerimize başarı dileğinde bulundu.


Ardından Karabük Valisi Fuat Gürel’i ziyaret eden Genel Başkanımız Değirmenci, tüm teşkilatımızla her şartta devletimizin ve milletimizin bir nefer gibi emrinde olduğunu ifade etti.Daha sonra Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier’i makamında ziyaret eden heyetimiz, burada da, bölgedeki çalışma hayatı ile yatırımlara ve emekçilerin hak ve menfaatleri üzerine verimli bir görüşme gerçekleştirdi.BELEDİYE BAŞKANI VERGİLİ VE SAFRANBOLU AK PARTİ TEŞKİLATI DA ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük Şubemizle birlikte Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi de makamında ziyaret etti.

Değirmenci, Karabük halkının her sorun ve talebinin çözümünde Özçelik-İş Sendikası olarak gereken katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Daha sonra Safranbolu AK Parti İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı ve ilçe teşkilatı ziyaret edildi.

SİYASİ PARTİLER ZİYARET EDİLDİ

Karabük ziyaretleri kapsamında siyasi partileri de ziyaret eden Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Adem Kar ve Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır ile sırasıyla bir araya geldi. Görüşmelerde ülke gündeminden ekonomiye, çalışma hayatından Karabük özelindeki gelişmelere kadar birçok ele alınıp, görüş alıverişinde bulunuldu.KARABÜK MEDYASIYLA BİR ARAYA GELİNDİ

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz gerek sendikamızın seçim döneminde, gerekse sonrasında göstermiş oldukları, tarafsız, ilkeli ve cesur gazetecilik anlayışıyla hareket eden Karabük basın mensuplarını ziyaret etti. Buna göre Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya ve yönetimi, Birlik Medya Yönetim Kurulu üyesi Gazeteci Okan Küçük’ü, Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Başkanı Serap Karaoğlu ile dernek üyesi basın mensuplarını ve BRTV’de gazeteci Osman Çetinkaya’yı ziyaret etti. Değirmenci, Sendikamızın büyüyüp-gelişmesine verdikleri yayın desteği için tüm basın mensuplarına teşekkür edip, sendikamızın yeni dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Değirmenci, BRTV ziyaretinde de sendikamızın eski yöneticilerinden Ruhi Ayhan’ın bundan sonraki süreçte Genel Başkan Danışmanı olarak görev yapacağını da açıkladı.
Karabük programı, sendikamızın efsanevi lideri Metin Türker’in mezarı başında edilen dualarla son buldu.