6 Ekim 2016

KARABÜK VE SAFRANBOLU’DA ÇELİK-İŞ RÜZGARI DEVAM EDİYOR

Sendikamızın Genel Başkanı Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’u makamında ziyaret etti. Genel Başkanımız Karabük’ün emeğin başkenti olduğunu, Çelik-İş Sendikası’nın da kurulduğu 1965 yılından bu yana emeğin yanında olduğunu belirtti.

 Necdet Aksoy ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Kardemir’in Karabük için nefes olduğunu ve bu başarının sırrının da çalışanların mutlu olmasından kaynaklandığını söyledi. Aksoy, “ Genel Başkanın göreve gelir gelmez Karabük’e gelerek bütün kurumları tek tek ziyaret ediyor olması, burası ile olan muhabbetini daha da pekiştirmektedir. Ben ziyaretinizden dolayı hem şahsınıza hem de yönetimdeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, sizlere güven duyduğumuzu ifade ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra örgütlü olduğumuz Kardemir A.Ş. Kok Bölümüne geçen Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulumuz işçiler tarafından coşkuyla karşılandı. Kardemir emekçileriyle öğle yemeğinde buluşan Değirmenci, işçilerimize Toplu İş Sözleşmesi hakkında bilgi vererek sohbet etti. Karabük Şube Yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz ile Kardemir A.Ş. 5 nolu yüksek fırın çalışanlarını ziyaret eden Başkan Değirmenci alkış ve sloganlarla karşılandığı Kardemir A.Ş. işyerinden yine aynı sevgi gösterisiyle uğurlandı.

Fabrika ziyaretinin ardından Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Karabük Esnaf Odaları Birliği Başkanı Nurettin Tümen ve Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen’i ziyaret eden Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulumuz Çelik-İş Sendikası eski Genel Başkanı Metin Türker’i de mezarı başında ziyaret ederek dualarla andı.