26 Temmuz 2022

KARABÜK VE KAYSERİ ŞUBELERİMİZDEN GENEL MERKEZİMİZE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Sendikamızın 16-17 Temmuz tarihlerinde yapılan 15.Olağan Genel Kurulunda mevcut Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin yeniden seçilmesi üzerine genel merkezimize hayırlı olsun ziyaretleri yapılmaya başlandı.

Buna göre ilk olarak Karabük ve Kayseri şubelerimiz, Genel Başkanımız Değirmenci ve yeni Genel Yönetim Kurulumuzu ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletip, başarı temennisinde bulundu.

İlk olarak Karabük Şube Başkanımız Kenan Yılmaz ve şube yöneticilerimizi ağırlayan Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç, Aydın Baysal ile Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, Karabük Şube yönetimimiz ile sendikamızın ve Karabük’ün önümüzdeki yıllarına ilişkin verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Değirmenci, “Bizlerden beklentisi olan emekçilerin taleplerinin karşılanması adına seçim atmosferinden hızla çıkmamız gerekiyordu ve çok şükür bu süreci hızla geride bıraktık. Bundan sonraki yeni dönemde şubelerimizle el ele, omuz omuza Kardemir başta olmak üzere Karabük’teki tüm işyerlerimizdeki üyelerimizin refah ve mutluluğu için huzur ve barış içerisinde sendika olarak çalışmalarımıza hız vereceğiz” diye konuştu.

Şube Başkanımız Yılmaz ise, bu yapıcı ve kucaklayıcı karşılama ve söylemler için Genel Başkanımız Değirmenci’ye teşekkür etti.

Daha sonra Kayseri Şube Başkanımız Rüstem Çabuk ve şube yöneticilerimizle bir araya gelen Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, çalışma hayatına ve sendikal faaliyetlerimize ilişkin birçok başlıkta istişarede bulundu.

Görüşmede Kayseri’nin bu sendika için büyük bir önem taşıdığını kaydeden Değirmenci, “Kayseri, sendikamızın bugünkü mevcudunu koruması ve büyüyüp, gelişmesi için önemli sac ayaklarından biridir. Yeni dönemde de inşallah Kayseri’de üyelerimizin yüzünü güldüren birçok faaliyet ve projeyi hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Şube Başkanımız Rüstem Çabuk ise, Kayseri Şubesi olarak, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin her daim yanında olduklarını, emekçiler için yapılacak tüm çalışmalara katkı vermekten büyük memnuniyet duyacaklarını belirtti.

DEĞİRMENCİ BAŞKANLIĞINDA İKİ ŞUBEMİZ BİR ARAYA GELDİ

Ziyaretlerin ardından Karabük ve Kayseri şube yöneticilerimiz, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuzun başkanlığı bir istişare toplantısı yaptı.

Bu toplantıda da sendikamızın bugünkü geldiği nokta ve geleceğe yönelik hedefleri ele alındı.