27 Şubat 2015

Kadro Çalışmasında Mutlu Son

Sendikamızın binasında, Karabük Şube yönetimiyle birlikte konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Çelik-iş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, 1.030 çalışan için 1 Mart’tan itibaren geçerli olacak yeni kademeler ve karşılığındaki saat ücretlerine göre işçilerin maaşlarında yüzde 53 dolayında bir artış olacağını kaydetti.

Akyel, kademe çalışmasının mutlu şekilde sonlanmasında Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Başkan Vekili Kamil Güleç ve Genel Müdür Uğur Yılmaz’ın büyük katkıları olduğunu belirterek, “Genel Müdür Yardımcımız Hakan Onur Bey’e sendikamızın talepleri doğrultusunda hem kademe hem de taşeron işçilerimizin otobüslerden yararlanması ve oto park sorununda gösterdiği yakınlık ve gayretlerden ötürü özellikle teşekkür ediyorum. Ayrıca kademe konusunun mimarı sevgili Genel Başkanımız toplu sözleşmelerde olduğu gibi bu konuda da bizleri hiç yalnız bırakmadılar, dik bir duruş sergilediler, Genel Başkanımız Cengiz Gül, İskenderun’da önemli bir programı olduğu için bugün aramızda olamadı. Kendilerine, genel merkezimizde beraber görev yaptığımız yönetici arkadaşlarımıza ve fabrikamızı rekordan rekora koşturan çelik işçisine emeklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Yeni kademeler Kardemir’e, Sendikamıza ve temsil etmekten onur duyduğumuz değerli çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Açıklamasında toplu sözleşme görüşmelerine de değinen Çelik-İş sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Akyel, idari maddelerin anlaşmayla sonuçlandığını, 6 Mart Cuma günü devam edecek görüşmelerde ücret maddelerine geçileceğini ve Kardemir çalışanlarına yakışır bir sözleşme imzalamak istediklerini de sözlerine ekledi.