27 Kasım 2019

KADINA ŞİDDETE HAK-İŞ İLE BİRLİKTE DUR DEDİK

‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ münasebetiyle HAK-İŞ Genel Merkezi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına Özçelik-İş Sendikası olarak katılım sağlayarak kadına şiddete Konfederasyonumuz Hak-İş ile birlikte dur dedik.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin çözüm önerileri sunduğu basın açıklamasında Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, genel merkez personelimiz, üyelerimiz, Hak-İş Kadın Komite Başkanı Fatma Zengin ve Kadın Komite üyeleri, Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri ile çok sayıda Hak-İş üyesi hazır bulundu.


Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı açıklamada “HAK-İŞ Kadın Komitesi olarak şiddete karşı bilinç oluşturmak, yeni ve özgün çözümler üzerinde çalışmak ve şiddetin her türlüsünü ortadan kaldırma konusundaki irademizi kamuoyuyla paylaşmak için 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde bir araya geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın geçen yıl başlatmış oldukları kadına yönelik şiddete karşı geliştirdikleri projelerden dolayı tebrik eden Arslan, erkeklerin de bu sürece dahil olarak katkı vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hak-İş Kadın Komite Başkanı Zengin’in de konuşma yaptığı program ‘Kadına kalkan eller kırılsın’, ‘Kadına şiddete hayır’ sloganlarıyla son buldu.