22 Ocak 2023

İSTİKAMET DÖKÜM’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞME SEVİNCİ

Bilecik-Bozüyük’te faaliyet gösteren İstikamet Döküm A.Ş işyerimizde imzalanan toplu iş sözleşmesi, üyelerimiz tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci beraberindeki Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak ile birlikte İstikamet Döküm’de toplu iş sözleşme toplantısının oturumuna katılarak işveren tarafıyla uzlaşma sağladı.

Yapılan toplantıya sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Sekreterimiz Çolak ve işyeri temsilcilerimiz katılırken, görüşmede işveren tarafını ise İstikamet Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Sadi Öksüz ve Genel Müdür Mahmut Şefik Öksüz temsil etti.
Sözleşmenin imzalanmasının ardından Değirmenci, üyelerimize sözleşmenin detaylarını anlatarak, müjdeli haberleri üyelerimizle paylaştı.

Sözleşmeye ilişkin olarak Genel Başkanımız Değirmenci, “Bilecik’te 600’e yakın üyemizin alınteri akıttığı İstikamet Döküm’de geçtiğimiz Temmuz ayındaki yapılan yüzde 50 zamma ilave olarak yılbaşından geçerli yüzde 55 ücret artışı ve sosyal yardımlarda yüzde 110 artış sağlayarak toplu sözleşmemizi imzaladık. Hayat pahalılığının hat safhaya çıktığı bir dönemde böylesi bir toplu iş sözleşmesi imzalayıp üyelerimize hediye etmiş olmaktan dolayı büyük bir huzur ve mutluluk duyuyorum. Sözleşmemiz başta İstikamet Döküm’deki üyelerimiz olmak üzere işyerimize ve sendikamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Sözleşmeden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren üyelerimiz ise Değirmenci’ye teşekkür etti.