5 Mart 2020

İSTİKAMET DÖKÜM ve ADARAD DÖKÜM İŞYERLERİNDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

Sendikamız Özçelik-İş’in geçtiğimiz günlerde teşkilatlanarak yetki aldığı Bilecik-Bozüyük Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren İstikamet Döküm işyerinde ilk toplu iş sözleşme sevinci yaşandı. 

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci tarafından işveren tarafıyla bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme süreci üyelerimizin lehine sonuçlanarak imzalandı.

Son yapılan oturuma sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu ve işyeri temsilcilerimiz katılırken,  görüşmede işveren tarafını ise İstikamet Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Sadi Öksüz ve Genel Müdür Mahmut Şefik Öksüz temsil etti. 

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Değirmenci, fabrika sahasında üyelerimizi ziyaret ederek, müjdeli haberleri verdi. 

Tezgah başlarında üyelerimizle tek tek tokalaşarak, sözleşmenin detaylarını üyelerimize anlatan Değirmenci, sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sözleşmeden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren üyelerimiz ise ciddi kazanımlar dolayısıyla Genel Başkanımız Değirmenci’ye teşekkür etti. 

ADARAD’TA İMZALAR ATILDI


Bursa İnegöl’de faaliyet gösteren Adarad Döküm işyerinde de toplu iş sözleşmesi, Genel Başkanımız Değirmenci’nin katıldığı son toplantıda anlaşmayla sonuçlanarak imzalandı. 

Genel Başkanımız Değirmenci’ye sendikamızı temsilen Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, Bursa Şube Başkanımız Mustafa Çölçü ve işyeri temsilcilerimiz eşlik ederken, toplantıya Adarad Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tekeli katıldı. 

Toplantıda, Değirmenci,“Üyelerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda oturduğumuz bu masadan sözleşmeyi huzur ve barış içerisinde imzalıyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Sözleşmemiz başta Adarad’taki üyelerimiz olmak üzere işyerimize, sendikamıza ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.