3 Temmuz 2020

İSTANBUL 2 NO’LU ŞUBEMİZİN TEMSİLCİLER MECLİSİ GENEL BAŞKANIMIZ LİDERLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul 2 No’lu Şubemizin Temsilciler Meclisi Toplantısı, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin ve Genel Yönetim Kurulumuzun katılımıyla sendikamızın genel merkezinde gerçekleştirildi.

Temsilciler Meclisi toplantısına, Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, İstanbul 2 No’lu Şube Başkanımız Hasan Şam, şube yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz katıldı.

Toplantıda çalışma hayatındaki son gelişmelerin yanı sıra sendikal çalışmalar ele alınırken, İstanbul 2 No’lu Şubemize bağlı işyerlerinde devam eden toplu iş sözleşme süreçlerinden örgütlenme çalışmalarına kadar daha birçok konu değerlendirilerek görüş alışverişinde bulunuldu.  

Salgın nedeniyle ortaya çıkan sorunları en aza indirmek için var güçleriyle çalıştıklarını kaydeden Değirmenci, bu sürecin hasarsız bir şekilde atlatılması için işçi-işveren-sendika olarak tam bir işbirliği içerisinde çalışmaları yürüttüklerini kaydetti.

Konuşmasında Özçelik-İş’in son 4 yılda ortaya koyduğu başarılı performansa da dikkat çeken Değirmenci, “Türkiye’nin dört bir yanındaki işyerlerimizde iş barışı ve huzurunun sağlanması için ne yapılması gerekiyorsa bugüne kadar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Hastalıklar nedeniyle mağduriyet yaşayan üyelerimize yönelik sosyal yardımlar yapılmasından üyelerimizin üniversitedeki evlatlarına burs verilmesine, üyelerimize özel günlerde hediyeler dağıtılmasından yeni genel merkez binasının yapılmasına ve şubelere yeni yerler alınmasına kadar daha birçok sayamayacağımız projeyle üyelerimizi mutlu etmeye çalıştık ve çalışıyoruz” dedi.  

Toplantıda bir konuşma yapan İstanbul 2 No’lu Şube Başkanımız Hasan Şam ise, işyerlerindeki toplu iş sözleşme süreçlerine ilişkin gelişmeleri paylaşarak katılımcılara bilgi verdi.

Konuşmaların ardından diğer şube yöneticilerimiz ve temsilcilerimiz de genel merkezin ortaya koymuş olduğu çalışmalardan dolayı büyük bir memnuniyet içerisinde olduklarını kaydettiler.