17 Mayıs 2018

İSRAİL, TERÖR DEVLETİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA KANITLADI


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını ve İsrail’in gerçekleştirdiği katliamı şiddetle kınadığını açıkladı.

İşgalci İsrail güçlerinin, kadın ve çocuk ayırt etmeksizin acımasızca katliamlarını sürdürdüğünü kaydeden Genel Başkanımız Değirmenci,  “Onlarca Filistinli kardeşimizi şehit eden İsrail, terör devleti olduğunu bir kez daha göstermiştir. Tarih, eli kanlı İsrail’in ne kadar vahşi ve katil bir zihniyet olduğunu hep yazacaktır.” diye konuştu.

“İsrail’in, başkent yaptım, Amerika’nın, kabul ettim” demesiyle, peygamberler şehri Kudüs’ün düşmeyeceğini belirten Değirmenci,  “İslam coğrafyalarında kutsallarımıza uzatılan kirli eller, her geçen gün biraz daha, haddini aşmaktadır. Ümmetin tertemiz kanını dökmeyi, alışkanlık haline getirmiş kan emiciler, şimdi de ilk kıblemiz olan Kudüs’e göz dikmektedir. Yüzyıllardır hâkimiyetimiz altında, adalet ve barış içinde yönetilen Kudüs, asla yalnız değildir. Kudüs bizim gözbebeğimizdir, namusumuzdur, kutsalımızdır ve bize emanettir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi bugün kendilerini Kudüs’ün sahibi sananlar, yarın arkasına saklanacak ağaç dahi bulamayacaklardır” diyerek yaşanan gelişmelere tepki gösterdi.

“İSLAM BİRLİĞİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYAÇ VAR”

ABD’nin aldığı kararın sorumsuzca, İsrail’in sivillere saldırılarının ise kabul edilemez olduğunu belirten Değirmenci, “Kudüs, sadece Filistinlilerin değil, bütün Müslümanların ortak davasıdır. Bu nedenle zulmün devam ettiği Kudüs için, İslam Birliğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Aksi halde batı, tüm acımasızlığıyla Müslümanların üzerine gelmeye devam edecektir. Kutsallarımız tehlikeye düşecektir.” dedi.