6 Nisan 2018

İSKENDERUN’DA ÇELİK-İŞ RÜZGARI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, gerçekleştirdiği ziyaretler ve temaslarla İskenderun’da adeta Çelik-İş rüzgarı estirdi. 

Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör ve şube yönetimiyle birlikte, İskenderun’da bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunup, üyelerimizle bir araya geldi. 

Genel Başkanımız Değirmenci, beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak, İSDEMİR Genel Müdürü Toker Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede, metal sektöründeki gelişmelerden çalışma hayatına, İSDEMİR’de sağlanan iş barışı ve huzura kadar birçok konu değerlendirildi. 

“Yaşanan sıkıntılı günlerden sonra, bugün birlik ve beraberliğin sağlanmış olduğu bir İSDEMİR’i ziyaret etmek bizim için ayrı bir sevinç kaynağı” diyen Değirmenci, bu huzur ortamının kalıcı olabilmesi için Çelik-İş Sendikası olarak, üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getireceklerini ifade etti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Toker Özcan ise İSDEMİR’i daha güzel günlere taşımak adına, işçisiyle işvereniyle sendikasıyla işbirliği içerisinde çalışmak istediklerini kaydetti. 

Ziyaretin ardından Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Altun, şube yönetimiyle birlikte İSDEMİR’de fabrika sahasına inerek, üyelerimizle buluştu.

KOK VE KİREÇ YEMEKHANESİNDE ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELİNDİ

Değirmenci, İSDEMİR’de saha ziyaretlerine ilk olarak, Kok yemekhanesinden başladı. 

Öğle yemeğine çıkan üyelerimizle buluşan Değirmenci, geçmişte yaşanan acı dolu günlere dikkat çekerek, “Artık o günler geride kaldı. Burada işçisiyle işvereni ve sendikasıyla bir bütün olarak yeni bir sayfa açtık. Bugün buraya gelerek, sizlerin hizmetkarı olduğumuzu bir kez daha sizlere hatırlatmak istedik. En küçük bir sorununuzun bile çözüme kavuşturulması için temsilcisinden şube yönetimi ve genel merkez yöneticilerinize kadar, hepimiz emrinizdeyiz” ifadelerini kullandı. 

Daha sonra Kireç yemekhanesine geçen Değirmenci ve heyetimiz, üyelerimizle tek tek tokalaştıktan sonra, fabrika yemekhanesinde öğle yemeği yedi. 

DEĞİRMENCİ VE TOKER ÜYELERİMİZLE ÖĞLE YEMEĞİNDE BULUŞTU

Ziyaretlerin üçüncü gününde tekrar İSDEMİR’e gelerek, saha ziyaretlerini sürdüren Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, İSDEMİR Genel Müdürü Toker Özcan ile Çelikhane yemekhanesinde üyelerimizle birlikte öğle yemeği yedi. 

İşçilerle aynı masaya oturan Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Müdür Toker, yemek yerken, bir taraftan da üyelerimizle sohbet ettiler. 

Yemek sonrasında birlikte masaları tek tek dolaşarak üyelerimizin ellerini sıkan Değirmenci ve Toker, üyelerimizin talep ve beklentilerinin olup olmadığını sorarak, iş barışının ve huzurun sağlanmış olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 

BEFESA’DAKİ ÜYELERİMİZ ZİYARET EDİLDİ

İSDEMİR’deki ilk ziyaretlerinin ardından Değirmenci ve Altun, Şube yönetimimiz eşliğinde örgütlü işyerimiz Befesa’yı ziyaret ederek, üyelerimiz ve işveren vekiliyle bir araya geldi. 

Bu kapsamda Befesa Genel Müdürü Yusuf Dinç ile bir görüşme gerçekleştirildi. 

Görüşmede metal sektörünün geleceğinin yanı sıra işyerinde devam eden toplu iş sözleşmesi sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. 

Görüşmenin ardından üyelerimiz sahada ziyaret edilerek, onlarla sohbet edildi.

Üyelerimizin talep ve beklentilerini dinleyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Sizlerin refah ve mutluluğu için, gücümüz ve imkanlarımız ölçüsünde mücadelemizi sürdürüyoruz. Taleplerinizi işveren vekillerine iletiyoruz. İnşallah sizleri memnun edecek bir toplu sözleşme imzalayacağız” diye konuştu. 

MMK’TA MİTİNG GİBİ KARŞILAMA

Daha sonra Dörtyol’da faaliyet gösteren MMK Metalurji’de, Genel Başkanımız Değirmenci ve sendika heyetimiz, Genel Müdür Denis Kvasov’u ziyaret etti.

Görüşmede metal sektöründeki gelişmelerden, sendikal faaliyetlerimize kadar birçok konu ele alındı. 

Daha sonra Değirmenci, sendika heyetimiz ve Genel Müdür Kvasov eşliğinde, vardiya giriş-çıkışında üyelerimizle buluştu.

Büyük kazanımların yer aldığı MESS sözleşmesinden sonra MMK’ya ilk kez gelen Değirmenci, MESS sürecinde yaşananları ve elde edilen zaferi, üyelerimizle paylaştı.

İyi bir MESS sözleşmesi imzaladıklarını kaydeden Değirmenci, “Sizlerin azmi ve kararlı duruşu sayesinde güzel bir sözleşme imzaladık. İmzalamış olduğumuz bu sözleşme ananızın ak sütü gibi helal olsun. Emeğinizin karşılığını aileniz ile birlikte güzel günlerde harcayın” dedi. 

EKİNCİLER’DE ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK

Fabrika ziyaretlerinin ikinci gününde Genel Başkanımız Değirmenci ve sendika heyetimiz, İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren örgütlü işyerimiz Ekinciler’i ziyaret etti. 

Ekinciler Genel Müdürü Fatih Keseroğlu ile yapılan görüşmenin ardından, Değirmenci, üyelerimizle yemekhanede öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yemekhanede üyelerimize seslenen Değirmenci, “Sizlerin refah ve mutluluğu için ne yapılması gerekiyorsa yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Sizlerin hizmetkarı olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Kazan kazan formülüyle işyerimize kazandırdığımız gibi büyüttüğümüz pastadan pay alacağız” diye konuştu.

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve sendika heyetimiz tarafından gerçekleştirilen program, şehit ailelerine ve üyelerimizin evlerine yapılan ziyaretlerle devam etti.