12 Haziran 2020

İSKENDERUN ŞUBEMİZİN TEMSİLCİLER MECLİSİ TOPLANTISI GENEL MERKEZİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İskenderun Şubemizin Temsilciler Meclisi Toplantısı, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin başkanlığında ve Genel Yönetim Kurulumuzun katılımıyla sendikamızın genel merkezinin konferans salonunda gerçekleştirildi. 

Toplantıya Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Ferhan Öner, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör, şube yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz katıldı. 

Toplantıda tüm dünyadaki ve ülkemizdeki salgın sürecine ilişkin değerlendirmeler yapılırken, çalışma hayatından sendikal faaliyetlerimize, bölgedeki işyerlerinin ve üyelerimizin mevcut durumlarına kadar birçok konuda istişarede bulunuldu. 


Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Değirmenci, “Salgın sürecinde yaşanan aksaklıkları, zorlu şartları en iyi yöneten sendika olarak Özçelik-İş Sendikası öne çıkmıştır. Bu süreçte üyelerimizle ve işverenlerle sürekli iletişim halinde kalarak iyi bir sınav verdik. Üyelerimizin canına ve işine zarar gelmemesi için var gücümüzle çalıştık” diye konuştu.

Konuşmasında sendikanın 4 yıllık gibi kısa bir sürede birçok başarının altına imza attığını kaydeden Değirmenci, “Yeni genel merkez binamızın inşa edilmesinden şubelerimize yeni yerlerinin alınmasına, üyelerimizin üniversitede okuyan çocuklarına aksatmadan her yıl burs verilmesinden üyelerimize yönelik başlattığımız eğitim seferberliğine, uluslararası sendikal faaliyetlerimizin artırılmasından örgütlenme uzman kadromuzun oluşturulmasına, birbirinden güzel toplu iş sözleşmelerinden mağdur üyelerimize sendika olarak verdiğimiz sosyal yardımların artırılmasına kadar daha birçok yeniliği ve projeyi üyelerimiz ve teşkilatımız için gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Teşkilatımız ile yaptığımız bu kadar güzel iş ortada iken kimin ne söylediğine bakmadan, yılmadan ve usanmadan üyelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. 

Toplantıda bir konuşma yapan İskenderun Şube Başkanımız Güngör ise, işyerlerindeki sendikal faaliyetler hakkında bilgi verirken, “Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin liderliğinde genel yönetim kurulumuzun desteğiyle İskenderun’da üyelerimizin mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamında çalışabilmeleri için birçok faaliyeti hayata geçiriyoruz. Bugün geldiğimiz noktada işyerlerimizde iş barışı ve huzurunu sağladığımız için büyük mutluluk içerisindeyiz. Genel Merkezimizle her zaman iletişim halinde tüm üyelerimizin beklentilerini karşılamak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Toplantımız vesilesiyle her daim arkasında durduğumuz ve duracağımız genel başkanımıza, genel merkez yöneticilerimize, şube yöneticilerimize ve işyeri temsilcilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantı süresince söz alan diğer şube yöneticilerimiz ve temsilcilerimiz de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken, Genel Merkezin ortaya koymuş olduğu vizyon ve misyon doğrultusunda çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.