11 Mayıs 2023

İSDEMİR TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMESİ GENEL MERKEZİMİZDE YAPILDI

İskenderun’da faaliyet gösteren örgütlü işyerimiz  İSDEMİR’de devam eden 28.Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri, 9 Mayıs 2023 tarihinde Sendikamızın genel merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıya sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Aydın Baysal, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, İskenderun  şube yöneticilerimiz ile Sendikamızın avukatları katılırken, İSDEMİR heyetinde de OYAK İnsan Kaynakları Grup Başkanı Can Örüng, İSDEMİR Genel Müdürü  Salih Cem Oral ve çalışma arkadaşları yer aldı.

Toplantıda, kalan maddeler üzerinde görüşmelere devam edildi.

Yapılan görüşmeler sonucunda 12 madde üzerinde anlaşma sağlanırken, işveren tarafı, Sendikamıza “Ücret Zamları” ile ilgili bir teklif henüz sunmadı. Bir sonraki toplu iş sözleşmesi oturumunun ise 5 Haziran 2023 tarihinde OYAK Genel Müdürlüğünde Saat : 14:00’de yapılması kararlaştırıldı.

Gelişmeler ve anlaşma sağlanan maddelerin içeriği ile ilgili her konuda, Şube Yönetim Kurulumuz ve İşyeri Temsilcilerimiz vasıtasıyla üyelerimize bilgilendirme yapıldı.