26 Mart 2024

INDUSTRİALL KÜRESEL’DEN SENDİKAMIZA ZİYARET

Sendikamızın üyesi olduğu uluslararası emek hareketi IndustriALL Küresel Sendikanın Genel Sekreteri Atle Høie ve Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan, sendikamızın genel merkezini ziyaret ederek, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuzla bir araya geldi.

Ziyarette, Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç ve Şerafettin Koç da yer aldı.

Görüşmede, emekçilerin huzur ve refahı adına uluslararası arenada yapılan çalışmalardan küresel sendikal işbirliğinin geliştirilmesine kadar birçok konuda görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Değirmenci, uluslararası sendikal işbirliğinin ve dayanışmanın öneminin her geçen gün arttığını, ulusal düzeyde sendikal mücadelenin güçlenmesi için uluslararası işbirliklerine gereken özenin gösterilmesi gerektiğine vurguladı.

IndustriALL Küresel Sendikanın Genel Sekreteri Atle Høie, Özçelik-İş Sendikasının son dönemde uluslar arası sendikal camiada ismini yaptığı çalışmalarla sıkça duyurmayı başardığını ifade ederek, işbirliğinin devamı noktasında birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Hediye takdiminin ardından görüşme son buldu.