8 Mart 2016

HAK-İŞ’li Kadınlar 5. Kadın Emeği Buluşması’nda

HAK-İŞ Konfederasyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde düzenlediği, “HAK-İŞ Uluslararası 5. Kadın Emeği Buluşması” dün ATO Congresium’da gerçekleştirildi.

Uluslararası 5.Kadın Emeği Buluşması’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Cengiz Gül, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Sendikamıza bağlı çalışan emektar kadın üyelerimiz ile Hak-İş’e bağlı sendikaların başkan ve yönetim kurulu üyeleri, ulusal ve uluslararası sendikal hareketten kadın temsilciler ile 81 ilden binlerce HAK-İŞ’li kadın katıldı.

“Uluslararası V. Kadın Emeği Buluşması”nda konuşmalardan önce TRT Sanatçısı Selma Geçer ve ekibinin söylediği şarkı ve türkülerle salondakiler renkli dakikalar yaşadı.

“Kadınların Sendikal Hayata Katkı ve Katılımı İçin Eğitim” sloganıyla gerçekleştirilen toplantı, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Yavuz’un açılış konuşması ile başladı. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan binlerce kadına seslendi.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Yönetim Kurulu, Hak-İş’e bağlı sendikaların Kadın Komitesi Başkan ve Üyeleri ile 33 ülkeden gelen sendika temsilcileri program öncesinde saat 09:30’da Ankara’da Merasim Sokak’ta saldırının yaşandığı alana karanfil bırakarak saldırıda hayatını kaybedenleri andı.