25 Nisan 2016

Hak-İş Yönetim Kurulu Medya Temsilcileriyle Buluştu

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri 25 Nisan 2016 tarihinde medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantıya Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Ali Cengiz GÜL, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay ve Hak-İş Genel Sekreteri Osman YILDIZ katıldı.

Arslan, HAK-İŞ’in bu yıl 1 Mayıs’ı “Taşeron Çalışanlara İşçi Kadrosu İstiyoruz, Geçici ve Mevsimlik İşçilerin Sorunları Çözülsün, Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet ve Yeni Anayasa” sloganlarıyla Sakarya’da kutlayacağını söyledi.

HAK-İŞ’in 1 Mayıs öncesinde Taksim’deki Kazancı yokuşuna 37 yurttaşın anısına karanfil bırakarak anma toplantısı gerçekleştireceğini ifade eden Arslan, 1 Mayıs’ta ise Sakarya’da kitlesel kutlama gerçekleştirileceğini kaydetti.

1 Mayıs etkinliklerinin barış içinde, kavga, çatışma, hesaplaşma, restleşme noktasından uzak, karşılıklı anlayış ve hoşgörü içerisinde, uygun görülen ve müsait olan alanlarda kutlanmasının daha doğru olacağını düşündüğünü söyleyen Arslan, tüm emekçilerin ve basın mensuplarının 1 Mayıs’ını kutlayarak, çalışanları HAK-İŞ ile birlikte Sakarya’da alanlara çıkmaya davet etti.