17 Kasım 2022

GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUMUZ KIZILCAHAMAM’DA YAPILDI

“Büyük Aile Buluşması ve Teşkilat Eğitimi” programımız vesilesiyle Ankara Kızılcahamam’da bulunan teşkilat mensuplarımız, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin başkanlığında Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantımızı ‘Birlikte Güçlüyüz’ temasıyla gerçekleştirdi.

Toplantıya Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç, Aydın Baysal ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, tüm şube ve bölge başkanlarımız ile tüm şube yöneticilerimiz katılım sağladı.

Toplantıda 15.Olağan Genel Kurul süreci ve sonrasından şubelerimizin ve işyerlerimizin mevcut durumuna, sendikamızın örgütlenme başta olmak üzere birçok konudaki yol haritasından üyelerimizin talep ve beklentilerine kadar birçok konu ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Değirmenci, genel kurul sürecinden sonra başlayan yeni dönemin tüm taraflara hayırlı olmasını diledi.

Değirmenci’nin konuşmasında örgütlenmenin önemine ilişkin yaptığı açıklamalar öne çıktı.

“Güçlü bir sendikanın ve konfederasyonunu üyeleriyiz. Çalışma hayatında ve sendikal yaşamda kabul görmüş bir teşkilatın mensuplarıyız” diyen Değirmenci, “Bundan sonraki süreçte sendikamızı büyütüp geliştirecek bir teşkilatın mensupları olarak çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz. Yolumuz uzun, şart zorlu ve sıkıntılı. Fakat bu zorlukları aşacak irademiz de, kapasitemiz de teşkilatımızda mevcuttur. Sendikamızın yeni dönemde örgütlenme konusunda yapacağı çalışmalarla çok daha fazla öne çıkacaktır. Yeni dönemin üyelerimizden işyerlerimize ve sendikamıza kadar tüm taraflara hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra Genel Başkan Yardımcılarımıza ve Genel Sekreterimize sözü bırakan Değirmenci, şube başkanlarımıza da tek tek söz vererek, şubelerimizin durumunu, üyelerimizin talep ve beklentilerini dinledi.

Toplantıda söz alan konuşmacıların birlik ve beraberlik vurgusu dikkat çekti. Toplantı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.