31 Ekim 2023

GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULUMUZ ANTALYA’DA YAPILDI

Sendikamızın Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı, Antalya’da 27 Ekim 2023 tarihinde Genel Başkanımız Yunus Değirmeni başkanlığında toplandı.
Toplantıya Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, Şube-Bölge Başkanlarımız ve yöneticileri katıldı.

Toplantıda, Filistin’deki İsrail soykırımından ülkemizdeki ekonomik gelişmelere, sendikal faaliyetlerimizden çalışma hayatına, toplu iş sözleşme süreçlerimizdeki mevcut durumdan örgütlenme çalışmalarına varana kadar birçok konu üzerinde derinlemesine istişareler yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.
Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuza hitaben bir konuşma yapan Değirmenci, sözlerine İsrail’e ve işbirlikçilerine lanet okuyarak ve saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilere rahmet dileyerek başladı. Değirmenci, “Önümüzdeki günlerde HAK-İŞ öncülüğünde sendikamızın katkılarıyla başlatılması düşünülen yardım kampanyalarına üyelerimiz ve teşkilatımız adına yardım ve desteklerinizi bekliyorum” diyerek Başkanlar Kurulumuza seslendi.

“BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİYORUZ”

“Ülkemizdeki ağır ekonomik şartlarda üyelerimizi korumak adına ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” diyen Değirmenci, “Gerek toplu iş sözleşmeleriyle, gerek ek protokollerle üyelerimiz için büyük bir mücadele veriyoruz” dedi. Değirmenci sözlerini şöyle sürdürdü:

“EKONOMİK OLARAK SENDİKAMIZ ÇOK İYİ DURUMDA”

“Bugün burada düzenlemiş olduğumuz eğitim programından tutun da, yeni konukevimizin yapımıyla öğrenci burslarına yapılan zam ve milyonlarca lira dağıttığımız sosyal yardımlara kadar tüm faaliyetlerimiz, bu ekonomik iyileşmenin en ciddi göstergeleridir.  İnşallah önümüzdeki süreçte de, gerek üyelerimiz, gerekse teşkilatımız bu ekonomik büyümemizin nimetlerinden daha fazla yararlanmaya devam edecektir.”

“ÖRGÜTLENMEKTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK”

Her başkanlar kurulumuzda olduğu gibi bu başkanlar kurulumuzda da gündemimizin ana maddesi örgütlenmedir. Şunu ifade etmek istiyorum ki, bu sendikanın büyümek için artık kaybedecek bir dakikası yoktur. Bu sendikanın örgütlenmekten ve büyümekten başka çaresi yoktur. Bu konuda da hep birlikte hassasiyetle çalışmalarımızı artıracağız”

Daha sonra Genel Yönetim Kurulu üyelerimizle sırayla söz alarak, çalışma alanlarıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında Başkanlar Kurulumuza bilgi vererek, düşüncelerini dile getirdi.

Ardından Şube Başkanlarımız tek tek söz alarak, şubelerine bağlı işyerlerindeki gelişmeler hakkında birer konuşma yaptı.
Konuşmalarının tamamlanmasıyla toplu fotoğraf çekiminin ardından Başkanlar Kurulumuz son buldu.