24 Eylül 2018

GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTIMIZ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Sendikamızın Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı, Ekim ayında yapılacak olan 14. Olağan Genel Kurul toplantısı öncesinde, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin başkanlığında Ankara Demora Hotel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin yanı sıra, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, şube başkanlarımız, şube yöneticilerimiz ve bölge başkanlarımız katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Değirmenci, ülkemizdeki son dönem yaşanan gelişmeleri, sendikal çalışmaları ve çalışma hayatını değerlendirerek sendikamızın hedeflerini anlattı.


“Çelik-İş Sendikası tarihinin en sorunsuz, en verimli, ekonomik olarak en güçlü olduğu bir dönemini yaşıyor” diyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Bugün Çelik-İş Sendikası, onbinlerce üyesiyle bütünleşmiş, teşkilatında ayrışmaları bitirerek huzuru yakalamış, hedefini büyütmüş, çalışma hayatında söz sahibi olmuş, Türkiye’nin sendikası haline gelmiş bir sivil toplum örgütü olarak olağan genel kurula gidiyor” ifadelerini kullandı.

“NE SÖYLEDİYSEK HEPSİNİ HAYATA GEÇİRDİK”

İki yıl önce Genel Başkan olduğunda Nevşehir Kozaklı’da yapılan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında tüzüğün uygulanması noktasında söylenen sözlerinin hepsinin hayata geçirildiğini kaydeden Değirmenci, “Başkanlar Kurulu toplantılarımızı, Temsilcileri meclisi toplantılarımızı, eğitim seminerlerimizi eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdik. Bu süreçte, adaletli ve vicdanlı olduk. Mağduriyet yaşayan üyelerimizin yardımına koştuk. 80’den fazla işyerimizi ziyaret edip, üyelerimizle kucaklaştık. Üyelerimize hediyelerini eksiksiz dağıttık. Üyelerimizin çocuklarına burslar verdik, inşallah bu yıl da vermeye devam edeceğiz. Şubelerimizin genel kurullarını birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. O dönem ne söz verdiysek, hepsini yerine getirmiş olarak huzurlarınıza geldik” dedi.

“ÖRGÜTLENMEYİ DAHA FAZLA ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”

Son dönemde üye sayısında da ciddi bir artış sağlandığını kaydeden Değirmenci, , “En önemli sorunumuz örgütlenmedir. Bütün gayretlerimize rağmen istediğimiz noktaya getiremedik. Bu konuda o kadar da kötümser değilim. 30 binlerden 45 binlere gelmiş bir sendikanın yöneticileriyiz. Fakat üye sayımızın çok daha yüksek olması gerekiyordu. Son dönemde yaşanan artış kapasitemizle örtüşmüyor. Örgütlenmeyi artıracak, engelleri ortadan kaldıracak bir yol ve yöntemi hayata geçireceğiz.

Enerjimizi boşa tüketecek hiçbir sorun kalmadı. Enerjimizi yönlendireceğimiz tek bir hedef kaldı, o da teşkilatımızı büyütmektir” açıklamasında bulundu.

“ÇELİK-İŞ’E YAKIŞIR BİR GENEL KURUL OLACAK”

Genel Başkanımız Değirmenci, “13-14 Ekim’de Sendikamızın 14. Olağan Genel Kurulu var. Sorunsuz bir şekilde sendikamızın olağan genel kurulunu yapmaya hazırlanıyoruz. Çelik-İş’in adına yakışır bir genel kurul yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.


ŞUBELER, GENEL BAŞKANIMIZA TAM DESTEK VERDİ

Genel Başkanımız Değirmenci’nin konuşmasının ardından şube ve bölge yöneticilerimiz söz alarak yapılacak olan 14. Olağan Genel Kurul’da Genel Başkan Değirmenci’ye tam destek verdiklerini, Değirmenci başkanlığında olacak listeyi kayıtsız şartsız kabul edeceklerini kaydettiler.

Değirmenci ise gösterilen bu teveccühe teşekkür etmesinin ardından toplantı son buldu.