15 Mart 2017

Genel Yönetim Kurulumuzdan rekor ziyaret;5 AYDA 11 İLDE 27 İŞYERİNDEKİ BİNLERCE ÜYEMİZE DOKUNDUK

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin “Gidilmedik İşyeri, Dokunulmadık İşçi” kalmayacak parolasıyla başlattığı fabrika ziyaretleri kapsamında Genel Merkez Yöneticilerimiz adeta bir rekora imza attı.

Genel Başkanımız Değirmenci liderliğinde, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, 11 ilde örgütlü olduğumuz 27 fabrikayı adım adım gezerek, binlerce üyemizle tokalaşıp, görüş alışverişinde bulundu.

 


Sendikamızın 1965 yılında kurulduğu Karabük’ten 4 Ekim 2016 tarihinde ziyaretlerine start veren Genel Yönetim Kurulumuz, ilk olarak Kardemir A.Ş’deki üyelerimizle bir araya geldi. Ayrıca burada 17 ayrı sivil toplum örgütü, mülki amirler ve siyasi parti başkanlıklarına ziyaretler gerçekleştirildi.

 


Daha sonra Tekirdağ, İstanbul ve Gebze’de örgütlü olduğumuz, Gedik Kaynak, Kanca A.Ş., Termo Teknik, Azmüsebat, MA-PA Makine Parçaları Endüstrisi A.Ş., Eku Fren ve Döküm Sanayi A.Ş’deki üyelerimizi ziyaret eden Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, üyelerimizin talep, beklenti ve sorunlarını dinledi. İşverenlerle çalışma hayatı ve sendikal yaşam gibi birçok konuda istişarelerde bulundu.Daha sonra Sakarya’da Biosun, Çakmak Vinç ve Daikın ile Kocaeli’nde Bekaert işyeri ziyaretleri gerçekleştirildi.


AKDENİZ’E İNDİK
Marmara Bölgesinde ziyaretlerini tamamlayan Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Adana’da TEMSA, Mersin’de Özbal ve HDM Çelik Boru ile Hatay’da MMK Metalurji ve Yolbulan Çelik’i ziyaret ederek üyelerimizle buluştu ve işverenlerle bir araya geldi. Burada ayrıca Payas Kaymakamına da bir ziyaret gerçekleştirildi.

Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, MMK Metalurji’nin Kocaeli Dilovası’nda bulunan fabrikasını da ziyaret ederek, üyelerimizle görüş alışverişinde bulundu.

 


YEŞİL BURSA’DA ÜYELERİMİZLE KUCAKLAŞTIK
Kış dönemine denk gelmesine rağmen ‘üye ve şube buluşmalarına’ hız kesmeden devam eden Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, sanayi şehri Bursa’daki üyelerimizi de tezgah başında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu. Burada sırasıyla örgütlü olduğumuz Maysan Mando, Adarad ve Mastaş’ta üyelerimizle ve işverenlerle görüşmeler gerçekleştirildi. 

 


Bu ziyaretlerin ardından Konya-Seydişehir’de örgütlü olduğumuz Eti Alimünyum’a bir ziyaret yapılarak, üyelerimizin beklentileri masaya yatırılıp, işverenle değerlendirmede bulunuldu.

KAYSERİ GENEL MERKEZİ BAĞRINA BASTI
Genel Yönetim Kurulumuzun ziyaretleri kapsamındaki son adresi ise Kayseri’deki örgütlü olduğumuz fabrikalar oldu. Ziyaret, Kayseri Şubemizin, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin onuruna verdiği ve şube yöneticileri, sendikacı temsilcileri ile eş ve çocuklarının katıldığı yemek ile başladı.  


Daha sonra 3 günlük program kapsamında Kumtel, Boyçelik, Mega Metal, ISISAN, Döküm-İş ve Erbosan işyerlerini ziyaret eden Genel Yönetim Kurulumuz, üyelerimiz tarafından burada da büyük bir coşkuyla karşılandı.

HER İLDE TEMSİLCİLER MECİLİSİ YAPILDI
Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuzun gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında gidilen her ilde fabrika ziyaretlerinin yanı sıra şube başkanlıklarımızın ve bölge temsilciliklerimizin temsilciler meclisi toplantılarına da katılım sağlandı.  

Genel Başkanımız Değirmenci, bu toplantılarda da ‘Yeni Türkiye’nin Yeni Çelik-İş’ini’ anlatarak, Sendikamızın yeni yol haritasını açıkladı.

ANTALYA’YA ÇIKARMA
Ziyaretlerini sürdürürken bir yandan da eğitim faaliyetleri gerçekleştiren Sendikamızın yöneticileri, Antalya’da 4 gün süren bir eğitim programı aracılığıyla teşkilatlarımızla bir araya geldi.

“SAHADA OLMAYAN SENDİKACI YENİLMEYE MAHKÛMDUR”

Yapılan fabrika ziyaretlerine ilişkin genel bir değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, “30 yıllık bir sendikacı olarak sahada olmanın ne kadar büyük önem taşıdığını bilen birisiyim. Sahada olmayan sendikacı yenilmeye ve kaybetmeye mahkûmdur. Biz bu ziyaretler sayesinde adeta fabrikaların nabzını tuttuk. Örgütlü olduğumuz işyerlerinde neler olduğunu ilk elden gördük, öğrendik. Üyelerimizin bizden beklentileri nelerdir, onları çok yakından görme fırsatı yakaladık” diye konuştu.

“GİTMEDİĞİN YER SENİN DEĞİLDİR”
“Bize göre sahanın nabzını tutmak başarıyı kendiliğinden getirecektir” diyen Değirmenci, “ ‘Gitmediğin yer senin değildir’ anlayışını sendikamızda hakim kıldık. Göreve geldiğimde ‘Gidilmedik işyeri, dokunulmadık işçi kalmayacak’ demiştim. Yeni yönetim olarak Karabük-Kardemir’e gerçekleştirdiğimiz ilk ziyaretten itibaren geçen 5 aylık sürede çeşitli illerdeki fabrikalarda ekmek mücadelesi veren binlerce üyemizle bir araya geldik. Dertleriyle dertlenip, çözüm önerileri sunmaya çalıştık. Üyelerimiz tarafından söylenen hiçbir sözü, ortaya konulan hiçbir teklifi göz ardı etmedik. Edindiğimiz bu deneyim ve bilgilerin sendikamızı başarıdan başarıya koşturacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Henüz gidilmeyen örgütlü işyerlerine de en kısa sürede gidileceğini kaydeden Değirmenci, “Bu ziyaretler gücümüze güç katacak. Bizi ve heyecanımızı hep diri tutacak. Üyelerimiz adına doğru adımlar atabilmek için sahada olmaya devam edeceğiz” dedi.