26 Nisan 2024

GENEL YÖNETİM KURULUMUZDAN KARABÜK’TE YOĞUN ZİYARET TRAFİĞİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve beraberindeki Genel Yönetim Kurulumuz, sendikamız için büyük önem taşıyan Karabük’te bir dizi temaslarda bulunup, ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaret programı kapsamında Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, Karabük Şube Başkanımız Kenan Yılmaz ve şube yöneticilerimizle birlikte ilk olarak örgütlü işyerimiz KARDEMİR’de yönetimle bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde KARDEMİR Genel Müdürü olarak göreve başlayan Dursun Ali Yaşacan’ı, Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Fazıl Çiftçi ve İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Karakuş’u ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletip, işyerimizin mevcut durumundan üyelerimizin talep ve beklentilerine kadar birçok konuda istişarelerde bulunuldu.

Daha sonra Genel Yönetim Kurulumuz ve Karabük Şubemiz, ülkemizde yapılan 31 Mart Yerel Seçimi sonucunda Karabük’ün Belediye Başkanlığına seçilen Özkan Çetinkaya’yı makamında ziyaret ederek, Karabük emekçilerine ve halkına hizmet noktasında hayırlı ve güzel işlerin altına imza atabilmesi temennisinde bulundu.

Hız kesmeden ziyaretlerine devam eden Genel Başkanımız Değirmenci başkanlığındaki heyetimiz, Karabük AK Parti İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen ve Karabük AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt’ı makamlarında ziyaret ederek, Karabük’teki yerel yönetimde başlayan yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek, Karabük özelindeki meselelerden ülke gündemi ve çalışma hayatına kadar birçok konuda görüş alışverişinde bulundu.

Heyetimizin Karabük’te yaptığı ziyaretlerin son durağı ise Çelikoğlu Demir Çelik oldu. Genel Yönetim Kurulumuz ve Karabük Şubemizle Çelikoğlu Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Özçelik ile bir araya gelerek, işyerimizdeki çalışmalar hakkında bilgi alıp, üyelerimizin talep ve beklentileri üzerine bir görüşme gerçekleştirdi.

GENEL BAŞKANIMIZA KARABÜK TEŞKİLATIMIZDAN COŞKULU KARŞILAMA

Ziyaretlerin ardından Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük Şubesi Temsilciler Meclisi toplantısına katıldılar.

Toplantı girişinde Değirmenci ve Yönetim Kurulumuz, Karabük Şubemiz tarafından sloganlar ve meşalelerle, coşkulu bir şekilde karşılandı.

‘İşte Başkan İşte Sendika’ sloganları eşliğinde Değirmenci’yi karşılayan Karabük teşkilatımız, Değirmenci’ye bir de çiçek takdiminde bulundu.

TEMSİLCİLER MECLİSİNDE GELECEĞE YÖNELİK BİRLİK MESAJI ÇIKTI

Genel Yönetim Kurulumuzun, Karabük Şube yöneticilerimizin, işyeri baştemsilci ve temsilcilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Değirmenci, sözlerine bir müjde vererek başladı.

Değirmenci, “KARDEMİR, KARDÖKMAK VE KARÇEL’deki alınteri akıtan üyelerimizin sağlığını yakından ilgilendiren ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ uygulamasının hayata geçirilmesi için işveren vekilleriyle uzun süredir görüşmelerimiz sürüyordu. Üyelerimizin anlaşmalı özel hastanelerde muayene ve tedavi olabilmeleri için bu uygulamanın bir an evvel hayata geçirilmesi istiyorduk. Karabük’e yaptığımız ziyaretler kapsamında görüştüğümüz KARDEMİR Yönetimiyle ile üyelerimizin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına alınması konusunda anlaşmaya vardık. Bu uygulama başta üyelerimiz olmak üzere işyerimize, sendikamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

DEĞİRMENCİ: “BEDELLER ÖDEMEYE HAZIR BİR ŞEKİLDE YOL YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Bugün Genel Başkan Yardımcım Mustafa Kılıç ve Şube Başkanım Kenan Yılmaz’ın öncülüğünde, siz temsilci arkadaşlarımın rehberliğinde ve şahsımın liderliğinde oluşan Genel Yönetimle, Karabük’ü ve buradaki üyelerimizi mutlu ve huzurlu yapmak için, var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Değirmenci, “Bu nedenle sendikamızın geleceğe güvenli yürümesinde, sevk ve idaresinde, sizlere her zamankinden daha fazla ihtiyacım vardır.  Sizlerin ve sendikamın da şahsıma ihtiyacı olduğu müddetçe, ben de sizin önünüzde yürümeye, siz değerli kardeşlerime, genel başkanlığın yanında ağabeylik yapmaya, yol gösterici olmaya devam edeceğim. Geçmişte ödediğimiz bedelleri, bugün de yarın da ödemeye hazır bir şekilde, liderliğinizi yapmaktan şeref ve onur duyarak, bir elimde HAK-İŞ, bir elimde Özçelik-İş, göğsümüzde Türk bayrağıyla, aklımızda emekçilerle, alnımızda da secde iziyle sizlerle yol yürümeye devam edeceğim” diye konuştu.

“İDEALLERİMİ GERÇEKLEŞTİRENE KADAR DURMAYACAĞIM”

Genel Başkanımız Değirmenci, Temsilciler Meclis’indeki konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu sendikada bir hedefim, bir hayalim, bir idealim var. Sendikamız, bugün kurulduğu günden bu yana, üyesi sayısı bakımından olsun, maddi imkânları açısından olsun, en zirve noktaya ulaşmış olsa da, tek başıma kalsam da, bu sendikayı Türkiye’nin en büyük sendikaları arasına taşıma mücadelem devam edecektir. Bugünkü zirvenin, bugünkü başarımızın bana yetmediğini söylemek istiyorum. Ben başarıya doymayan bir adamım. Üyelerimiz için, sendikamız için en iyisi, en güzeli olsun istiyorum. Bunun yapmak için de gerekirse gövdemi ortaya koyarım. Kanımın son damlasına kadar mücadelemi veririm.”

“SÖZLEŞME SÜRECİNİN TAM GÖBEĞİNDE OLACAĞIM”

“Karabük şubeyi, benim ilk göz ağrım olan, kendi şubem olan Kayseri Şubeden hiçbir zaman ayrı tutmadım. Kayseri Şube Başkanı Rüstem Çabuk kardeşim benim için neyse, Kenan Yılmaz da benim için o’dur. Kayseri benim için neyse, Karabük de o’dur. Zaten Kayseri ve Karabük Şubelerini kardeş şube ilan ettim. O neden önümüzdeki KARDEMİR toplu iş sözleşme sürecinin tam göbeğinde olacağım. Genel Başkan Yardımcımı, şube başkanımı, yöneticilerimi, temsilcilerimi sözleşme sürecinde geçmişte olduğu gibi bu dönem de asla yalnız bırakmayacağım. Geçmişte olduğu gibi bu toplu sözleşme sürecinden de alnımızın akıyla çıkmayı başaracağımıza olan inancım tamdır.”

“ŞUBE KONGRESİNDE TARAF OLACAĞIM”

“Aynı şekilde şube genel kurulumuzun delege seçiminden itibaren de kongre sürecinin tam göbeğinde olacağım. Bugünden herkes bilsin ki, hem de taraf olmuş bir şekilde sendikamın hazırlamış olduğu listeyle seçime gireceğim. Kırmızı kalın çizgilerle söylüyorum. Genel Başkan, Genel Başkan Yardımcısı, Şube Başkanı arasına hiç kimse nifak sokamaz. Nifak sokmak isteyenlere de müsaade etmem. Zaten böyle bir fitneden de kimse ekmek çıkaramaz. Çünkü biri kardeşim, diğeri evladım. Bu can bu bedende olduğu müddetçe, bu teşkilat beni bu sendikanın başında tuttuğu müddetçe, örnek şube-genel merkez yapısını, Türkiye’deki bütün teşkilatıma gösteriyorum, göstermeye devam edeceğim.”

ŞUBE BAŞKANI YILMAZ:”GENEL BAŞKANIMLA BABA-OĞUL İLİŞKİSİ İÇERİSİNDE SENDİKACILIK YAPMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Toplantıda konuşma yapan bir diğer isim olan Karabük Şube Başkanımız Kenan Yılmaz ise, şube olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Önümüzdeki özellikle KARDEMİR sözleşmesini ve Karabük Şubemizin Genel Kurulu’nu da yine Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin liderliğinde yaparak, bu süreçleri de alnımızın akıyla tamamlamak istiyoruz” dedi.

“Genel Başkanımla şuanda baba-oğlu ilişkisi kurmuş olmanın sonsuz mutluluğunu ve huzurunu yaşıyorum” ifadelerini kullanan Şube Başkanı Yılmaz,  “Genel Başkanımız, yeniden Genel Başkan seçildikten sonra ilk ziyaretini Karabük’e yaparak, fitne ve nifak tohumlarının ekilmesinin önüne hızlıca geçti. Kargaşa bekleyenleri adeta ters köşeye yatırdı, onlara asla fırsat vermedi. Yaşanılan yanlışları, yapılan hataları asla yeniden gündeme getirmeyerek, birlik ve beraberlik ortamını sağladı.  Sadece sendikal konularda değil, hayatımın her alanında yanımda olan Genel Başkanıma, şahsıma ve şubeme göstermiş olduğu özel önem için ayrıca teşekkür ediyorum.”

“GENEL BAŞKANIMIZA OLAN SADAKATİM VE İNANCIM HER GEÇEN GÜN ARTMIŞTIR”

Yılmaz da konuşmasına şöyle devam etti:
“Öncesi de var elbette ama şube başkanlığı yaptığım son 2 buçuk yılda Genel Başkanımızın Karabük başta olmak üzere Türkiye genelindeki tüm üyelerimiz için nasıl canla başla çalıştığına yakından şahit oldum. Genel Başkanımızın emekçiler için gösterdiği fedakârlıkları, emekleri gördükçe, ona olan sadakatim her geçen gün katlanmıştır. Genel Başkanımızın insani yönünü, üyelerimizle olan diyalogunu, işverenlerle olan güçlü iletişimini gördükçe, kendisine olan inancım daha da artmıştır. Genel Başkanımızın sendikamızı nereden nereye getirdiği ortadadır. Sendikamızın büyüyüp, gelişmesi için yaptığı fedakârlıkları inkâr etmek mümkün değildir. Bu nedenle de bizlerle birlikte masada, sahada mücadele veren Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ile yol yürümek benim ve şubem için bir şereftir, onurdur. Bu nedenle amasız, fakatsız arkasında olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Atacağı her adımda yanında olmak artık benim için bir görevdir. Genel başkanımızın liderliğinde biz artık önümüze bakıyor, geleceğe yürüyoruz. Sendikamızın adını nasıl yüceltiriz, üyelerimizi nasıl mutlu ederiz onun derdiyle çalışmalarımızı yapıyoruz. Genel Başkanımızın emrinde, Genel Merkezimin politikaları doğrultusunda, Hak-İş ilke ve değerleri doğrultusunda, sendikamızı en güzel yerlere taşımak için gayret edeceğiz. Bizlere güvenen başta genel başkanımız olmak üzere bizlerden beklentisi olan hiç kimsenin yüzünü kara çıkarmayacağız. Benim bundan sonraki sendikacılık hayatımda, Genel Başkanımın hep bir adım gerisinde sendikal mücadelemi vereceğimden, onun gösterdiği yol ve yöntemleri kullanarak, yine gösterdiği hedefe yürüyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.”

Temsilcilerin de söz alarak görüşlerini dile getirmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle toplantı sona erdi.