24 Ocak 2024

GENEL YÖNETİM KURULUMUZDAN GAMAK VE SUNPARADİSE İŞYERLERİNE İYİLEŞTİRME ZİYARETİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, sendikamızın yetkili olduğu GAMAK ve Sunparadise işyerlerinde yapılan ziyaretler ve görüşmeler doğrultusunda, üyelerimize iyileştirmeler yapılmasını sağladı.

Buna göre Genel Başkanımız Değirmenci, ilk olarak beraberindeki Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Hasan Şam ve şube yöneticileriyle birlikte,  İstanbul 2 No’lu şubemize bağlı GAMAK işyerinde alınteri akıtan üyelerimizi tezgah başlarında ziyaret etti.

Ziyarette ülkemizdeki hayat pahalılığına paralel olarak yaşanan zorlu geçim koşulları üzerine görüş alışverişinde bulunup sohbet edildi.

Daha sonra GAMAK işveren vekilleriyle bir araya gelen Genel Başkan Değirmenci başkanlığındaki heyetimiz, görüşmede üyelerimizin ücretlerinde acilen iyileştirme yapılması gerektiği konusunda haklı talebimizi işveren tarafına iletti.

 Bu kapsamda ek iyileştirme protokolü imzalandı.

Bu sayede GAMAK’taki üyelerimizin ücretlerinde toplu iş sözleşmesi harici ilave yüzde 37,57 oranında artış yapılması ve her ay 1000 liralık alışveriş çeki verilmesi kararlaştırıldı. Böylelikle üyelerimizin ücretlerinde toplamda yüzde 42,57 iyileştirme yapılmış oldu.

Bu ziyaretin ardından Genel Yönetim Kurulumuz, Sakarya Şube Başkanımız Cüneyt Yüksel ve şube yöneticilerimiz eşliğinde Sakarya’da faaliyet gösteren Sunparadise işyerinde alınteri akıtan üyelerimizi tezgah başlarında ziyaret etti. Üyelerimizi ziyarette, ülkemizdeki ve bölgedeki ekonomik koşullar ve geçim şartları üzerine değerlendirmeler yapıldı.

Daha sonra Sunparadise Genel Müdürü Çağatay Bölükbaş ile bir araya gelen Genel Yönetim Kurulumuz, işyerimizin ve üyelerimizin mevcut durumunu konuştu.

Görüşmenin neticesinde Sunparadise işyerimizde alınteri akıtan üyelerimizin ücretlerinde yüzde 60 oranında iyileştirme yapılması sağlanarak, üyelerimize hediye edildi.

Genel Başkanımız Değirmenci, GAMAK ve Sunparadise işyerlerinde sağlanan bu iyileştirmelerin üyelerimize, işyerlerimize ve sendikamıza hayırlı olmasını diledi.