20 Ocak 2022

GENEL YÖNETİM KURULUMUZDAN ÇALIŞMA BAKANI BİLGİN’E ZİYARET


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci beraberindeki Genel Yönetim Kurulumuz ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i makamında ziyaret etti.

Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Ferhan Öner ve Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu’nun da katıldığı ziyarette, çalışma hayatından sendikal konulara kadar birçok başlık ele alındı.

Çalışma hayatındaki son dönemde yapılan düzenlemelerin umut verici olduğunu ifade eden Değirmenci, “Özellikle asgari ücrette ve asgari ücrete kadar olan ücretlerde vergi muafiyeti uygulaması çalışanlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Vergi dilimi uygulaması başta olmak üzere çalışma hayatına dair yapılacak her yeni düzenlemede emekçilerin gözetilmesi gerekmektedir. Bu beklentimizin büyük oranda karşılanıyor olmasından dolayı şahsınızda devletimize ve hükümetimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Bilgin ise, “Sendikalar çalışma hayatının olmazsa olmazlarındandır. Özçelik-İş Sendikası da, gerek tarihiyle gerekse bugün ortaya koymuş olduğu başarılı çalışmalarla adından söz ettirmektedir. Çalışma hayatına verdiğiniz değerli katkılar için sizlere teşekkür ediyorum. Bizler de emekçi kesimin hak ettiği ücreti alması için büyük bir gayretle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Görüşme, Genel Başkanımız Değirmenci’nin, Çalışma Bakanı Bilgin’e Osmanlı motiflerinin yer aldığı bir vazo hediye etmesiyle son buldu.