10 Haziran 2024

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ, TÜRKİYE’DE TEDAVİ İÇİN BULUNAN GAZZELİ AİLELERE YÖNELİK HAK-İŞ’İN DÜZENLEDİĞİ PİKNİĞE KATILDI

Genel Yönetim Kurulumuz, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Memur-Sen Konfederasyonun koordinasyonunda 9 Haziran 2024 tarihinde düzenlenen “Gazzeli Aileler Pikniği”ne katıldı.

Siyonist İsrail’in saldırıları sonucu yaralanarak tedavi amacıyla ülkemize gelen Gazze’li ailelerle, yaşadıkları acıları bir nebze de olsa unutturmak amacıyla piknik programı düzenlendi.

Piknik programına HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızın genel başkan ve yardımcıları, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Filistin Büyükelçiliği Başkatibi Husam Sarhan, Çamlıdere Belediye Başkanı Adem Ceylan, Filistinli aileler ve HAK-İŞ Genel Merkez çalışanları katıldı.

Program, Filistin’de şehit düşenler için kılınan gıyabi cenaze namazı ve Kur’an tilaveti ile başladı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, yaklaşık bin kişinin katıldığı aile pikniğinde yaptığı konuşmada, Filistinli kardeşlerimizin acılarını, sorunlarını, yaşadıklarını uzun uzun dinlemek, onların yaşadıklarının empatisini yapmak, bir taraftan da onlarla birlikte olmak için bir araya geldiklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Arslan ve Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu, programa katılan ailelerle sohbet etti.

Program, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.