1 Haziran 2018

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ THY TEKNİK A.Ş.’DEKİ ÜYELERİMİZLE BULUŞTU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Türk Hava Yolları(THY) Teknik A.Ş.’de çalışan üyelerimizi ziyaret etti.

Ziyaretlerde, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’ye, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner eşlik ederken Havacılık Şube Başkanımız Yavuz Güver, şube yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz de ziyaret esnasında hazır bulundu.

İki günü kapsayan ziyaretlerin ilki, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Teknik A.Ş.’ye gerçekleştirildi.

Üyelerimizle tek tek tokalaşarak sohbet eden Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, yeni dönem toplu iş sözleşme sürecine ilişkin üyelerimizle istişarelerde bulundu.

Toplu iş sözleşme sürecinin başladığını ifade eden Değirmenci, “Toplu iş sözleşme taslağımızı, sizlerin talep ve beklentilerinizi dinleyerek görüş ve önerilerinizi göz önünde bulundurarak hazırladık ve masaya oturduk. Bu süreçte hem birlik ve beraberliğinizle, hem de dualarınızla bizlere destek vermeniz bizim için büyük önem taşıyor. Toplu iş sözleşmemizin ilk görüşmesini bugün yapıyoruz. Başta siz değerli üyelerimiz olmak üzere sözleşmemiz, işyerimize, sendikamıza ve ülkemize hayırlar getirsin” diye konuştu.


Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Yönetim Kurulumuz, Havacılık Şube yöneticilerimiz eşliğinde ziyaretlerin ikinci gününde Atatürk Havalimanı THY Teknik A.Ş.’deki üyelerimizle bir araya geldi.

Burada da üyelerimizle görüş alışverişinde bulunulurken, Genel Başkanımız Değirmenci, buradaki üyelerimize yaptığı açıklamada, “Sizlerin hak ve menfaatlerinizin korunması ve daha da ileriye taşınması için toplu iş sözleşme sürecimizi başlatmış bulunmaktayız. Her birinizin talepleri gidermek, varsa sorunlarını çözmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

İki gün süren ziyaretlerden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını kaydeden üyelerimiz ise, gösterilen özverili çalışmalardan dolayı Genel Başkanımız Değirmenci’ye ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ettiler.


İŞVEREN VEKİLLERİYLE GÖRÜŞME

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesinde işveren vekilleriyle de bir araya geldi.

THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman ve Yardımcısı Fazıl Çiftçi ile ayrı ayrı birer görüşme yapan Sendika yönetimimiz, toplu iş sözleşme sürecinin hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

İLK GÖRÜŞME YAPILDI

Sabiha Gökçen Havalimanında yapılan saha ziyaretlerinin ardından Genel Başkanımız Değirmenci başkanlığındaki heyetimiz, Genel Müdür Yardımcısı Fazıl Çiftçi başkanlığındaki işveren heyetiyle yeni dönem toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısını yaptı.