5 Ekim 2023

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ MARMARA BÖLGESİNDE BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNDU

Genel Yönetim Kurulumuz, Marmara Bölgesinde işyeri ziyaretlerini ve temsilciler meclisi toplantılarını içeren bir dizi temaslarda bulundu.

Bu kapsamda Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Kılıç ve Aydın Baysal ile Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, ilk olarak Sakarya’ya giderek burada AKPA Alüminyum ve Zeman Çelik’te üyelerimizi ziyaret etti.

Sakarya Şube Başkanımız Cüneyt Yüksel’in ve işyeri temsilcilerimizin eşlik ettiği ziyarette Genel Yönetim Kurulumuz, üyelerimizle tezgah başlarında bir araya gelerek sohbet etti.

Daha sonra Sakarya Şubemizde Temsilciler Meclisi toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcılarımız Kılıç ve Baysal ile Genel Sekreterimiz Çolak, burada da Sakarya’daki şube yöneticilerimiz ve işyerlerimizdeki temsilcilerimizle işyerlerimizdeki mevcut duruma ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra Kocaeli’ye geçen Genel Yönetim Kurulumuz, Özak Geçiş Teknolojileri işyerimizi ziyaret ederek üyelerimizle buluştular.

Ardından Kocaeli Bölge Başkanlığında temsilciler meclisi toplantısına katılarak, Kocaeli Bölge Başkanımız Arif Çolak ve Kocaeli teşkilatımızla üyelerimizin talep ve beklentileri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Sonra olarak İstanbul’a geçen Kılıç, Baysal ve Çolak, burada da THY TEKNİK AŞ’deki temsilcilerimizin ve uzmanlarımızın katılımıyla bir toplantı yaptı. Genel Yönetim Kurulumuz toplantıda işyerimizdeki mevcut gelişmeleri değerlendirip, verimli bir istişare gerçekleştirdi.

KILIÇ: “SENDİKAMIZI EL BİRLİĞİYLE BÜYÜTECEĞİZ”

Sakarya ve Kocaeli temsilciler meclisi toplantılarında konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Kılıç, “Özellikle Marmara bölgesinde metal sektöründe sendikalaşma açısından büyük bir potansiyel bulunuyor. Bu bölgedeki sendikasız metal emekçilerini sendikamızın şemsiyesine altına dahil etmek için bölgede ciddi bir sendikalaşma çalışması yürüteceğiz. Şubeler olarak sizlerin de bu sürece büyük katkı vereceğine inanıyorum. Sendikamızı büyütmek en öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.