16 Ekim 2023

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ KARABÜK’TE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci başkanlığındaki Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük’te işverenlerden devlet erkanını ve siyasi parti temsilcilerini kapsayan bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Genel Başkanımız Değirmenci’ye ziyaretlerde Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, Karabük Şube Başkanımız Kenan Yılmaz ve şube yöneticilerimizle eşlik etti.

Bu kapsamda ilk olarak Karabük’te, Genel Yönetim Kurulumuz, geçtiğimiz günlerde Karabük MHP İl Başkanlığına seçilen Cenk Gedikoğlu ve yönetimini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. MHP İl Başkanı Gedikoğlu ise ziyaret dolayısıyla heyetimize teşekkür ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Daha sonra Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilen Fatih Çapraz’ı ziyaret eden heyetimiz Çapraz’a yeni görevinde başarılar dileyerek hayırlı olsun temennilerini iletti. Genel Başkanımız Değirmenci görüşmede, Karabük’ün ekonomik kalkınmasına emekçiler olarak desteklerinin sonsuz olduğunu ifade ederek, Karabük halkının ve emekçilerinin refahının daha da artırılmasına yönelik istişarelerde bulundu.

Bu ziyaretin ardından binlerce üyemizin alınteri akıttığı KARDEMİR’e geçen Genel Yönetim Kurulumuz, burada KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir ve beraberindeki Genel Müdür Yardımcıları Fazıl Çiftçi ve Mustafa Karakuş ile bir araya gelerek, işyerlerimizin ve üyelerimizin mevcut durumundan sendikal çalışmalarımıza kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

İŞVERENLERLE İSTİŞARE TOPLANTISI

Gün içerisinde yapılan ziyaretlerin ardından Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Yönetim Kurulumuz ve Karabük Şubemizle birlikte, işverenler ve işveren vekilleriyle akşam yemeğinde buluştu. Ülkemizin ve Karabük’ün üretimine ve kalkınmasına öncülük eden Karabük’te yetkili olduğumuz işyerlerinin işverenleriyle bir araya gelen Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük’teki işyerlerimizde alınteri akıtan üyelerimizin refah ve mutluluğunun daha da artırılmasından metal sektöründeki gelişmelere, ülkemiz ekonomisinden sendikal çalışmalarımıza kadar geniş ve verimli bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

KARÜBÜK TEMASLARI İKİNCİ GÜN DE DEVAM ETTİ

Karabük ziyaretinin ikinci gününde ise Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük Şubemizle birlikte Karabük Valisi Mustafa Yavuz’u makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennilerini iletip, Vali Yavuz’a yeni görevinde başarılar diledi. Görüşmede Değirmenci, Vali Yavuz’a her koşul ve şart altında devletimizin yanında olduklarını ve Karabük halkı ile emekçileri için de her zaman işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi.

Ardından Karabük İl Emniyet Müdürü olarak atanan Mehmet Ali Hasan Köse’yi makamında ziyaret eden Yönetim Kurulumuz, İl Emniyet Müdürü Köse’ye hayırlı olsun dileklerini iletip, büyük bir fedakarlıkla milletimizin can ve mal güvenliğinin sağlanması gibi ulvi bir yolda hizmet eden tüm emniyet güçlerimize başarı temennilerini dile getirdi.

Ziyaretlerin son durağı ise AK Parti Karabük İl Başkanlığı olduğu. Geçtiğimiz günlerde il başkanı olarak seçilen Ferhat Salt’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Genel Yönetim Kurulumuz ve Karabük Şubemiz, İl Başkanı Salt’a yeni görevinin şahsına, parti tabanına ve Karabük halkına hayırlı olmasını diledi.

DEĞİRMENCİ BASIN TOPLANTISI YAPARAK ÜYELERİMİZİN BEKLENTİLERİN DİLE GETİRDİ

İki günlük ziyaretlerin ardından Karabük Şube binamıza geçen Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, burada bir basın toplantısı düzenledi.
Karabük basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Değirmenci, KARDEMİR, KARDÖKMAK, KARÇEL ve örgütlü olduğumuz diğer işyerlerinde alınteri akıtan üyelerimizin talep ve beklentilerine ilişkin görüşlerini anlatıp, bu konuda yaptıkları çalışmaların detaylarını paylaştı. Değirmenci, KARDEMİR’de kademe ilerlemesi, emekli olan üyelerimizin çocuklarının işe başlatılması, KARDEMİR, KARDÖKMAK ve KARÇEL’deki taşeronda çalışan işçilerin kadroya alınmasına kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.