14 Mart 2019

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ KARABÜK’TE BİR DİZİ FAALİYETTE BULUNDU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve beraberindeki Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük Kardemir’de devam eden toplu iş sözleşme görüşmelerine katıldı. Ayrıca Genel Yönetim Kurulumuz Karabük genelinde de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. 

Program ilk olarak Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner ve Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu’nun Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören, şube yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimizle Kardemir Baştemsilciliğinde yaptığı toplantı ile başladı. 

Kardemir A.Ş. 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin hemen öncesinde yapılan toplantıda, Genel Başkanımız Değirmenci, şube yönetimimiz ve işyeri temsilcilerimizle görüş alışverişinde bulundu. 


GENEL MÜDÜR SOYKAN’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Daha sonra Genel Başkanımız Değirmenci başkanlığındaki heyetimiz, geçtiğimiz ay Kardemir A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirilen Dr. Hüseyin Soykan’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. 

Ziyarette, Kardemir’e ve buradaki üyelerimizin mevcut durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. 

Gümüş el işlemeli Kur’an-ı Kerim hediye eden Genel Başkanımız Değirmenci’ye Genel Müdür Soykan da Kardemir’de üretilen ray, tekerlek ve profillerin minyatürlerinin yer aldığı masa seti hediye etti.


TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMESİ YAPILDI

Ziyaretin ardından Kardemir idari binasında bulanan toplantı salonunda işveren tarafıyla toplu iş sözleşmesine ilişkin bir görüşme gerçekleştirildi. 

Genel Başkanımız Değirmenci’nin başkanlık ettiği heyetimiz ile Genel Müdür Hüseyin Soykan’ın başkanlığındaki heyet, toplu sözleşme maddelerine ilişkin değerlendirmede bulundular. 

Uzun istişarelerin ardından görüşme, 19 Mart 2019 Salı günü tekrar bir araya gelinmek üzere sona erdirildi. 


VALİ YARDIMCISINA VE EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET

Programın ikinci gününde Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, göreve yeni başlayan Karabük İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ’u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti. 

Görüşmede Değirmenci, Özçelik-İş Sendikası olarak Karabük’ün huzuruna her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade etti. 

Değirmenci, son olarak Karabük Vali Yardımcısı İsmail Bayata’yı ziyaret ederek, bölgedeki üyelerimiz başta olmak üzere Karabük’ün sorunlarına ilişkin istişarede bulundu.