9 Eylül 2022

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ KARABÜK ŞUBEMİZ VE TEMSİLCİLERİMİZLE İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Karabük Şube Yöneticilerimiz ve Karabük’teki tüm işyerlerimizde görev yapan temsilcilerimizle istişare toplantısında bir araya geldi.

Karabük’teki işyeri temsilcilerimiz ‘Yunus Başkan nerede biz oradayız’, ‘İşte Başkan İşte Sendika’ sloganları eşliğinde genel merkezimize giriş yaptılar.

Sloganlara kayıtsız kalmayan Genel Başkanımız Değirmenci ise sendika giriş kapısına gelerek, temsilcilerimizi karşılayıp, sevgi gösterisi için teşekkür etti.

Daha sonra Genel Merkezimizdeki Metin Türker toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya geçildi.

Toplantıda bir konuşma yapan Değirmenci, “15. Olağan Genel Kurulumuz, Karabük ziyaretimiz ve temsilci atamalarımız sonrası sizlerle birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelmiş olmanın memnuniyetini, sendikamızın Karabük’teki çalışmalarını konuşacak olmanın da heyecanı yaşıyorum. Karabük ziyaretimiz sırasında göstermiş olduğunuz ev sahipliği ve coşkunuz için başta şube başkanımız Kenan Yılmaz olmak üzere her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Gerçekten dillere destan muhteşem bir ziyaret oldu. Karabük halkından devlet erkanına sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilere kadar herkesin bizi bağrına bastığı bir ziyaret oldu. Bu ziyaret, hem Karabük’te hem de ülke genelinde Özçelik-İş Sendikasında yeni bir sayfa açıldığını gösterdi. Karabük ziyaretimiz, aslında sendikamızda kaos çıkması için bekleyenlere de tokat gibi bir cevap oldu. Özçelik-İş bizim yeni dönemimizde batsın-bitsin diyenler, resmen avuçlarını yaladı. Kaos meraklılarına asla prim vermedik, Allah’ın izniyle de vermeyeceğiz. Bugüne kadar Şube Başkanımız Kenan Yılmaz ile ilgili görüşlerimi hepiniz duydunuz, biliyorsunuz. Kenan başkan bizim için değerli. Onun sendikal mücadelesini seviyoruz. Örgütlenme çalışmalarında ortaya koyduğu özveri göz ardı edilemez. Yine Genel Başkan Yardımcısı olarak Karabük’te özel olarak seçip getirdiğimiz Mustafa Kılıç da yine Karabük’teki yeni dönemin inşa edilmesinde büyük rol oynayacak. Mustafa Kılıç ve Kenan Yılmaz kafa kafaya vererek, Özçelik-İş’i Karabük’te çok daha iyi yerlere taşıyacak. Bu süreçte tüm işyeri temsilcilerimizden beklentimiz üyelerimize fedakarlıkla hizmet etmeleri, onların sorunlarının hızla çözülmesine katkı vermeleridir” ifadelerini kullandı.

ŞUBE BAŞKANI YILMAZ: “KARABÜK’TEN GENEL MERKEZE SORUN GETİRMEDEN ÜYELERİMİZE HİZMET EDECEĞİZ”

Karabük teşkilatımız adına bizlere göstermiş olduğunuz misafirperverlik için teşekkür ediyorum. Bu dönem ataması yapılan yeni temsilci arkadaşlarımızla bu hafta başında bir toplantı yaparak, birlikte yeni yol haritamızı belirledik. İnşallah Karabük’ten Genel merkezimize hiçbir sıkıntı veya sorun yansıtmadan da üyelerimize hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız.

Konuşmaların ardından işyeri temsilcilerimiz de söz alarak, kendi işyerlerindeki mevcut durumu anlatıp, üyelerimizin talep ve beklentilerini ifade ettiler.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi.