13 Mayıs 2017

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ İSTANBUL 2 NOLU ŞUBEMİZİN TEMSİLCİLER MECLİSİNDE

 

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner ile birlikte İstanbul 2 Nolu Şubemizin Temsilciler Meclisi toplantısına katıldı.

2 Nolu Şube Başkanımız Hasan Şam’ın yanı sıra şube yönetimimiz ve işyeri temsilcilerimizin hazır bulunduğu toplantıda, sendikamızın faaliyetleri ve şubemizin çalışmaları masaya yatırıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Değirmenci, İstanbul 2 Nolu şubemizin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu sendikayı sizlerin verdiği destek ve güçle Türkiye’nin sendikası yaptık” diye konuştu.

Genel Merkezin bütün imkânlarıyla şubemizin, dolayısıyla üyelerimizin emrinde olduğunu kaydeden Değirmenci, “Özellikle örgütlenme konusunda Çelik-İş’in önünün açık olduğunu söyleyebilirim. Bugün her yönüyle şartlar bizim lehimize. Bugünkü konjonktürü kullanarak, sahada ortaya koyduğumuz argümanlar eşliğinde çok daha rahat büyüyebiliriz. Bu noktada sizlerin desteğini ve emeğini önemsiyorum. İnşallah sizlerin de değerli destekleriyle Çelik-İş’i çok daha iyi yerlere getireceğiz” ifadelerini kullandı.

AKYEL: “BÜYÜK BİR ATAK BAŞLATTIK”

Daha sonra sözü alan Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ise “Genel Başkanımızın büyük gayret ve çalışmalarıyla beraber, yönetime geldikten sonra süratli bir şekilde örgütlenme atağına başladık. Örgütlenme ise hep beraber çalışmakla, mücadele etmekle oluyor. Örgütlenme konusunda genel merkez olarak yaptığımız çalışmaların yanında şubelerimizin yaptığı ve yapacağı çalışmalara her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

ÖNER: “KENDİMİZİ GÜNCELLEMEZSEK GERİ KALIRIZ”

Son olarak bir konuşma yapan ve “Biz kendimizi yenilemediğimiz sürece, güncellemediğimiz takdirde başarıyı yakalayamayız” diyen Genel Eğitim Sekreterimiz Öner, “Örgütlü olduğumuz mevcut işyerlerimize sahip çıkarken, kendimizi de yetiştirmemiz, üyelerimizden gelebilecek sorulara doğru ve mantıklı cevap verebilecek kadar bilinçlenmemiz gerekiyor. Artık araştıran ve öğrenen bir işçi profiliyle karşı karşıyayız. Bu nedenle bizler de kendimizi yetiştirmeliyiz ki, üyelerimizin beklentilerine, kafasındaki soru işaretlerine doğru cevaplar verebilelim” diye konuştu.

Şube Başkanımız Hasan Şam’ın, şubenin faaliyetlerini aktarmasının ardından toplantı son buldu.