12 Şubat 2023

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ İSKENDERUN’DA DEPREMZEDE ÜYELERİMİZLE KUCAKLAŞTI

Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin başkanlığında depremin ağır can kayıplarına neden olduğu İskenderun bölgesine giderek örgütlü işyerimiz İSDEMİR’de depremden etkilenen üyelerimizle bir araya gelerek acılarına ortak olup, sorunlarını dinledi.

Genel Yönetim Kurulumuz, özellikle İskenderun bölgesinin ve üyelerimizin yeniden ayağa kalkabilmesi için yerinde incelemelerde bulundu.

Genel Başkanımız Değirmenci’ye Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör ve Şube yönetimi ile işyeri temsilcilerimiz eşlik etti.
Ziyaretler kapsamında Genel Yönetim Kurulumuz, ilk olarak İSDEMİR kampüsü içerisinde şubemizin ve işverenin ortaklaşa oluşturduğu barınma merkezlerini tek tek gezerek üyelerimizin yaşadığı sıkıntıların çözüm yollarına ilişkin istişarelerde bulunup, şuan ki eksiklerini ve ihtiyaçlarını tek tek sordu.

Bu sıkıntılı ve ağır şartlarda kendilerini asla yalnız bırakmayacaklarını üyelerimize ileten Genel Başkanımız Değirmenci ve Yönetimimiz, önümüzdeki dönemde sendika olarak yaraların sarılması için neler yapabileceklerini üyelerimizle ve İskenderun teşkilatımızla değerlendirdi.

İSDEMİR ziyaretinin ardından bölgedeki bir başka örgütlü işyerimiz MMK Metalurji’ye giden Genel Başkanımız Değirmenci ve Yönetimimiz üyelerimiz ve aileleriyle bir araya gelip eksik olan ihtiyaçlarını sordu.

Değirmenci ve Yönetimimiz, MMK Metalurji’nin Genel Müdürü Denis Krasov ile görüşüp, üyelerimize ve ailelerine verdikleri destek için teşekkür etti. Durum değerlendirmesi yapan Yönetimimiz şartların iyileştirilmesi ve düzeltilmesi için yapılabilecekleri ele aldı.

İskenderun’da depremden etkilenen İSDEMİR ve MMK Metalurji’deki üyelerimizi ziyaret eden Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz incelemelerin ardından geceyi MMK fabrikasındaki barınma yerlerinde geçirdi.

“TÜM İMKANLARIMIZLA İSKENDERUN’UN VE ÜYELERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

Ziyaretleri değerlendiren Genel Başkanımız Değirmenci, “Depremin en çok vurduğu ve en fazla üyemizin bulunduğu bölgelerden olan İskenderun’da, üyelerimizin sıkıntı ve acılarına ortak olmak ve yaraların bir an evvel sarılmasına katkı vermek için bölgeye genel yönetim kurulumuzla birlikte geldik. İSDEMİR ve MMK Metalurji işyerlerimizdeki barınma merkezlerini gezerek, üyelerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletip, Özçelik-İş’in sıcak yüzünü ve varlığını üyelerimize hissettirmeye çalıştık. Üyelerimizin beklentileri dinledik. Yaşadıkları sorunları yerinde inceledik. İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör ve yönetiminin bölgedeki fedakar çalışmalarına katkı verdik. İnşallah bu sıkıntılı sürecin sorunsuz bir şekilde atlatılması için sendikamızın tüm imkanlarıyla İskenderun’un ve üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.

Üyelerimizden ve ailelerinden de depremde çok fazla can kaybı olduğunu söyleyen Değirmenci, “İSDEMİR’de, MMK Metalurji’de, Ekinciler’de, DHMİ Hatay ve Adıyaman’da hayatını kaybeden üyelerimiz ve yakınları başta olmak üzere vefat eden tüm vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. İmkanlarını seferber eden İSDEMİR, MMK Ekinciler ve Yolbulan işverenlerimize de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.