1 Temmuz 2019

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’YU ZİYARET ETTİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.

Sendikal çalışmalarımızın ve ülke gündeminin ele alındığı ziyarette Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner ve Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu hazır bulundu. 


Görüşmede İçişleri Bakanı Soylu’nun geçmişte Çalışma Bakanlığı yaptığına atıfta bulanan ve bu doğrultuda sendikamızın faaliyetlerine ilişkin olarak bilgi veren Genel Başkanımız Değirmenci, “Bizler bu ülkenin yerli ve milli sendikası Özçelik-İş olarak, her zaman devletimizin ve milletimizin yanında yer almış bir sendika olduk. Bugün sizin de başta terörle mücadele olmak üzere ülkemizin sorunlarının çözümü noktasında göstermiş olduğunuz özverili ve fedakar çalışmalarınızı sonuna kadar destekliyoruz. Çalışmalarınızı takdirle izliyoruz ve Özçelik-İş olarak her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi. 

Sadece toplu sözleşme imzalayan bir sendika olmadıklarının da altını çizen Genel Başkanımız Değirmenci, “Şehitlerimizin emaneti olan şehit yakınlarımızı Özçelik-İş olarak yalnız bırakmıyoruz. Gazilerimizi de aynı şekilde ziyaret ediyoruz. Vatan ve millet için canını ortaya koyan evlatlarımızın ailelerinin her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Sizlerin yaptığı değerli çalışmalara, bizler de cephe gerisinde katkı vermeye çalışıyoruz” diyerek son dönemde terörle mücadelede gösterilen üstün başarılardan dolayı Bakan Soylu’yu tebrik etti. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu kaydeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Ülkemizin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden tüm güvenlik güçlerimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Milletimizin refah ve barış içinde yaşayabilmesi için çaba sarf ediyoruz. Özellikle sizler gibi değerli sivil toplum örgütlerimizin yöneticileri nazarında yaptığımız işlerin beğeni toplamasından büyük mutluluk duydum. Destekleriniz bizlere güç veriyor. Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 


Görüşmenin sonunda Genel Başkanımız Bakan Soylu’ya el yapımı, gümüş işlemeli Kuran-ı Kerim ve Bakan Soylu’nun fotoğrafının yer aldığı çerçeve içerisinde halı hediye ederken, Bakan Soylu da Başkanımız Değirmenci’ye telkari işlemeli fincan takımı hediye etti. 

Ziyaretin sonunda Bakan Soylu, Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuzu dışarıya kadar uğurlayarak, bu sırada da kısa bir sohbet gerçekleştirildi.