25 Şubat 2019

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ HİZMET-İŞ’İN KONGRESİNE KATILDI

Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu, Ankara’nın Kızılcahamam’da gerçekleştirilen Hizmet-İş Sendikasının 13. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. 

“Birleşin” temasıyla, 43 ülkeden gelen yabancı konuk sendikacıların da katılımlarıyla yapılan genel kurula, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel ve Ferhan Öner katıldı. 


Yeniden genel başkanlığı seçilen ve genel kurulda bir konuşma yapan Mahmut Arslan, “Hizmet-İş Sendikamız sadece ülkemiz için değil, dünya sendikal hareketi için de önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Genel Kurul kararlarımız ve tüzük değişiklikleriyle birlikte yeni hedefler belirledik. Sorunlarının çözülmesini bekleyen yüz binlerce emekçi bizi bekliyor. Bu sorumlulukla hareket edeceğiz, yeni başarılarla yeni hedeflere doğru yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı. 


Genel kurul sonunda, Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, güven tazeleyen Genel Başkan Mahmet Arslan’ı ve yönetimini kutlayarak, yeni dönemde çalışmalarında başarılar diledi.

Öte yandan Genel Başkanımız Değirmenci, genel kurula katılan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile bir araya gelerek, yaklaşan yerel seçimler öncesinde sohbet edip, istişarelerde bulundu.